Schab z serem
- Cebula (100 g)
- Oliwa z oliwek (30 ml)
- Ser Mozzarella (100 g)
- Musztarda (50 g)
- Schab wieprzowy bez kości (400 g)
Przepis na schab z serem krok po kroku
Mięso pokrój w cienkie plastry i nieco rozbij tłuczkiem.
Mięso przypraw solą, pieprzem i nasmaruj musztardą.
Naczynie żaroodporne pokryj odrobiną oleju i ułóż w nim kotlety.
Mozzarellę pokrój na plastry i umieść na schabie.
Mięso piecz w piekarniku nagrzanym do 180 st. C przez 45 minut.
-
Zupa gulaszowa
-
Polędwiczki wieprzowe
-
Gulasz wieprzowy
-
Galareta wieprzowa
-
Szaszłyki z piekarnika
-
Galaretka wieprzowa
-
Karkówka po cygańsku
-
Bitki wieprzowe
-
Golonka w piwie
-
Pulled pork
-
Polędwiczki wieprzowe w sosie
-
Flaczki
-
Strogonow wieprzowy
-
Policzki wieprzowe
-
Garnek rzymski
-
Zupa węgierska
-
Polędwiczki wieprzowe w sosie własnym
-
Zrazy wieprzowe
-
Dania z wieprzowiny
Więcej informacji na temat schabu z serem
Schab z serem jest jednym z najciekawszych sposobów na kotlety. W tej wersji przygotowuje się je z piekarnika, dzięki czemu są nieco zdrowsze niż klasyczna wersja. To danie smaczne, proste i naprawdę wyjątkowe. Na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośników mięsnych kotletów. To danie smaczne, proste i niezwykle aromatyczne. Idealnie komponuje się z frytkami.
Przepis na schab z serem jest niezwykle prostym sposobem na stworzenie dania wyjątkowego, a przy tym tak nieskomplikowanego. Do jego przygotowania wystarczy tylko kilka chwil. Głównym składnikiem jest oczywiście schab. Warto wybierać mięso już pokrojone w plastry, dzięki czemu cały proces przebiegnie znacznie szybciej. Schab jest jednym z najpopularniejszych mięs w tradycyjnej polskiej diecie. Jednak zwykle gości w niej w postaci smażonych kotletów, które ze względu na obróbkę termiczną i duży dodatek tłuszczu nie są zbyt zdrowe. Lepszym wyborem są kotlety pieczone w piekarniku. Ten przepis pozwala przygotować mięso właśnie w taki sposób.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić schab z serem, który będzie znacznie smaczniejszy, ciekawszy i zdrowszy, niż wersja tradycyjna, to ten przepis będzie idealnym wyborem. Dzięki niemu można stworzyć naprawdę wspaniałą opcją, która dostarcza sporo smaku. Kotlety schabowe z serem będą doskonałym wyborem nie tylko na co dzień, ale również od święta. Ich stworzenie zabiera tylko kilka chwil. W zależności od preferencji można dodać do nich panierkę lub w wersji bardziej fit pozostawić je tylko delikatnie przyprawione. Kotlety z piekarnika zawierają znacznie mniej tłuszczu, sprawdzą się więc lepiej na diecie redukcyjnej. Są też dużo lżejsze dla układu trawiennego. To pyszne danie, to również dobre rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z gotowaniem. To dobry sposób na obiad. Kotlety najlepiej smakują z mozzarellą, ale można je też robić z żółtym serem. Choć ser wspaniale smakuje na wierzchu, można umieścić go również w środku, tuż pod panierką. Dzięki temu całość będzie nieco mniej sucha.
Alergeny w schabie z serem
Lista alergenów dla schabu z serem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser Mozzarella
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Musztarda
Wartości odżywcze schabu z serem
Schab nie powinien gościć w menu zbyt często ze względu na dużą zawartość nasyconych kwasów tłuszczowych.
Energia i białka
(170g)
Węglowodany
(170g)
Tłuszcze
(170g)
Witaminy
(170g)
Składniki mineralne
(170g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.