Zrazy wieprzowe
- Schab wieprzowy bez kości (400 g)
- Ogórek konserwowy - 2 średnie sztuki (150 g)
- Szynka konserwowa (100 g)
- Mąka pszenna typ 500 (80 g)
- Musztarda sarepska - 2 płaskie łyżki stołowe (20 g)
- Śmietanka kremowa 30% (100 g)
- Olej rzepakowy (30 ml)
Przepis na zrazy wieprzowe krok po kroku
Mięso umyj, osusz ręcznikiem papierowy, pokrój na cztery plastry i rozbij je na cienkie płaty.
Każdy płat oprósz z dwóch stron solą oraz pieprzem.
Ogórki konserwowe pokój w słupki.
Następnie jedną stronę mięsa posmaruj musztardą, połóż plaster szynki oraz pół pokrojonego ogórka.
Roladki zwiń i wbij w nie wykałaczki, aby się nie otworzyły.
Roladki obtocz w połowie mąki.
Na patelni rozgrzej olej i podsmaż na nim roladki z każdej strony.
Gdy roladki będą już zarumienione, zalej je dwoma szklankami wody. Następnie dodaj do wody dwa ziela angielskie oraz dwa liście laurowe.
Zawartość patelni duś na małym ogniu przez około 45 minut.
Gotowe roladki wyciągnij, a z pozostałej wody przygotuj sos. W tym celu do zawartości patelni dodaj szczyptę majeranku, sól i pieprz.
Pozostałą mąkę wymieszaj z pięcioma łyżkami zimnej wody, następnie do mąki dodaj odrobinę gorącego wywaru sosu, wymieszaj i wlej na patelnię. Całość dokładnie wymieszaj.
Na koniec do sosu dodaj śmietankę i zagotuj.
Gotowe zrazy podawaj z sosem oraz ulubionymi dodatkami.
Więcej informacji na temat zrazów wieprzowych
Zrazy wieprzowe ze schabu w sosie na bazie śmietany to doskonały pomysł na pyszne danie mięsne, które możesz podać na obiad dla całej rodziny. Zrazy wieprzowe doskonale smakują z dodatkiem ugotowanych ziemniaków oraz surówki ze świeżych, sezonowych warzyw. Przepis na zrazy wieprzowe jest prosty, dlatego nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do przygotowania dania potrzebne będą następujące produkty spożywcze: schab wieprzowy bez kości, ogórek konserwowy, szynka konserwowa, mąka pszenna, musztarda sarepska, śmietana 30%, olej rzepakowy oraz przyprawy (sól, pieprz, majeranek, ziele angielskie oraz liście laurowe).
Jak zrobić zrazy wieprzowe? Mięso umyj, osusz ręcznikiem papierowy, pokrój na cztery plastry i rozbij je na cienkie płaty. Każdy płat oprósz z dwóch stron solą oraz pieprzem. Ogórki konserwowe pokój w słupki. Następnie jedną stronę mięsa posmaruj musztardą, połóż plaster szynki oraz pół pokrojonego ogórka. Roladki zwiń i wbij w nie wykałaczki, aby się nie otworzyły. Roladki obtocz w połowie mąki. Na patelni rozgrzej olej i podsmaż na nim roladki z każdej strony. Gdy roladki będą już zarumienione, zalej je dwoma szklankami wody. Następnie dodaj do wody dwa ziela angielskie oraz dwa liście laurowe. Zawartość patelni duś na małym ogniu przez około 45 minut. Gotowe roladki wyciągnij, a z pozostałej wody przygotuj sos. W tym celu do zawartości patelni dodaj szczyptę majeranku, sól i pieprz. Pozostałą mąkę wymieszaj z pięcioma łyżkami zimnej wody, następnie do mąki dodaj odrobinę gorącego wywaru sosu, wymieszaj i wlej na patelnię. Całość dokładnie wymieszaj. Na koniec do sosu dodaj śmietankę i zagotuj. Gotowe zrazy podawaj z sosem oraz ulubionymi dodatkami.
Podsumowując prosty przepis na smaczne zrazy wieprzowe ze schabu świetnie sprawdzi się, aby przygotować obiad dla całej rodziny. Zrazy wieprzowe w sosie śmietanowym są dobre bezpośrednio po przygotowaniu i najlepiej smakują na ciepło. Zrazy można podać z dodatkiem ugotowanych ziemniaków oraz surówki z białej kapusty.
Alergeny w zrazach wieprzowych
Lista alergenów dla zrazów wieprzowych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- ogórek konserwowy
- Musztarda sarepska
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 30%
W przepisie na zrazy wieprzowe nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:
- liście laurowe
Wartości odżywcze zrazów wieprzowych
Zrazy wieprzowe to doskonała propozycja na smaczny obiad. Stanowią one doskonałe źródło białka pochodzenia zwierzęcego.
Energia i białka
(220g)
Węglowodany
(220g)
Tłuszcze
(220g)
Witaminy
(220g)
Składniki mineralne
(220g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.