Schab z morelą
- Schab wieprzowy bez kości (600 g)
- Basmati - 3 garści (270 g)
- Oliwa z oliwek - 3 łyżki (45 ml)
Przepis na schab z morelą krok po kroku
Schab umyj i osusz. Dopraw mięso solą i pieprzem z każdej strony i porządnie natrzyj przyprawami.
Na całej długości mięsa zrób niewielkie otwory, w które zmieszczą się morele. Następnie powciskaj owoce do środka.
Do naczynia żaroodpornego wlej oliwę i ułóż w nim mięso.
Całość piecz w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez 90 minut.
-
Strogonow
-
Schab pieczony
-
Gulasz wołowy
-
Gulasz
-
Żurek wielkanocny
-
Gulasz z indyka
-
Pieczeń rzymska
-
Przepiórka
-
Pierś z kaczki
-
Bigos z kiszonej kapusty
-
Żur wielkanocny
-
Łosoś z piekarnika
-
Żurek
-
Roladki z kurczaka
-
Schab ze śliwką pieczony
-
Ryba po grecku tradycyjna
-
Barszcz wigilijny
-
Udziec z indyka
-
Świąteczny obiad
Więcej informacji na temat schabu z morelą
Schab z morelą to świetny pomysł na idealny i wykwintny obiad. Smakuje wspaniale i ciężko jest przejść obok niego obojętnie. Przygotowany w taki sposób staje się bardzo miękki i delikatny. To idealne danie dla całej rodziny. Na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom dań obiadowych z owocami. Świetnie pasuje do ziemniaków z wody, czy kasz. Można go podawać z sosem, jednak wcale nie jest to konieczne.
Schab pieczony w aromatycznych przyprawach wspaniale kruszeje. Mięso staje się wyjątkowo miękkie i soczyste, dlatego nie trzeba do niego żadnego sosu. W otoczeniu czosnku i słodkiej papryki mięso nabiera wspaniałego aromatu. Można do mięsa użyć swoich ulubionych ziół, które podkreślą całą kompozycję, jednak mieszanka podana w przepisie sprawdza się idealnie.
Schab nadziewany morelami smakuje naprawdę dobrze. To mięso bardzo delikatne w smaku, dlatego owoce świetnie się sprawdzają w jego towarzystwie. Suszone morele charakteryzują się niezwykłą słodyczą, która idealnie współgra z pieczonym mięsem. Do całości można dodać również suszonych śliwek, które równie dobrze będą współgrać z mięsem.
Schab faszerowany to wybór idealny na wszelkie przyjęcia czy wykwintne obiady, ze względu na wspaniały smak, a także niezwykle efektowny wygląd. Pięknie prezentuje się dzięki kolorowym owocom, które kontrastują z barwą mięsa.
W taki sposób można też przygotować schab z morelą w rękawie. Wystarczy całość włożyć do rękawa i upiec, pod koniec można przeciąć rękaw, by mięso ładnie się przypiekło na wierzchu. W takiej wersji całość jest bardziej zdrowa i ma mniej kalorii. Do pieczenia w rękawie nie jest konieczne użycie tłuszczu dlatego mięso, choć równie smaczne, jest bardziej lekkostrawnym i dietetycznym wyborem.
Przepis na schab pieczony z morelami jest niezwykle łatwy i można go przygotować w naprawdę ekspresowym tempie. Wystarczy kilka chwil, by cieszyć się tym wspaniałym daniem, które doceni każdy miłośnik tradycyjnej kuchni polskiej. Jeśli zastanawiasz się jaki sos do schabu z morelami wybrać, to najlepszym rozwiązaniem będzie sos pieczeniowy, który świetnie współgra z suszonymi owocami.
Alergeny w schabie z morelą
Lista alergenów dla schabu z morelą przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na schab z morelą
Wartości odżywcze schabu z morelą
To zdrowy wybór, jednak należy pamiętać, że czerwone mięso nie powinno zbyt często gościć w menu.
Energia i białka
(229g)
Węglowodany
(229g)
Tłuszcze
(229g)
Składniki mineralne
(229g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.