Rolada biszkoptowa z galaretką
- Jajko (5 szt.)
- Cukier - 5 płaskich łyżek stołowych (50 g)
- Mąka pszenna typ 500 (50 g)
- Galaretka - truskawkowa, 2 opakowania (150 g)
- Olej rzepakowy - 1 łyżka stołowa (10 ml)
Przepis na roladę biszkoptową z galaretką krok po kroku
Białka oddziel od żółtek.
Do miski z białkami dodaj szczyptę soli i ubij je na sztywną pianę.
Następnie nie przerywając ubijania, dodaj do nich cukier.
Do ubitej piany dodawaj po jednym żółtku, ciągle ubijając masę.
Do drugiej miski przesiej na sicie mąkę oraz pół łyżeczki proszku do pieczenia.
Produkty suche dodaj do ubitych białej i delikatnie połącz składniki.
Blaszkę z piekarnika wyłóż papierem do pieczenia i nasmaruj go odrobiną oleju. Następnie na blaszkę przelej ciasto biszkoptowe.
Ciasto piecz w piekarniku nagrzanym do 170 st. C przez około 15 minut.
Upieczone ciasto przełóż na ściereczkę, usuń z niego papier do pieczenia, zawiń w rulon i pozostaw do wystudzenia.
Galaretki rozpuść w 700 ml wrzącej wody i pozostaw do lekkiego stężenia.
Wystudzony biszkopt rozwiń, przelej na niego tężejącą galaretkę i zawiń roladę.
Gotową roladę zawiń w ściereczkę i wstaw ją do lodówki do całkowitego stężenia galaretki.
Roladę przed podaniem możesz udekorować polewą czekoladową lub cukrem pudrem.
-
Śmietanowiec
-
Galaretkowiec
-
Malinowa księżniczka
-
Ciasto pszczółka
-
Ciasto balladyna
-
Sernik na zimno z galaretką
-
Boża krówka
-
Ciasto kubuś
-
Sernik mango
-
Biszkopt z galaretką
-
Ciasto popapraniec
-
Sernik bez sera
-
Biszkopt z owocami
-
Ciasto z truskawkami i mascarpone
-
Malinowa chmurka Thermomix
-
Ciasto orchidea
-
Kora orzechowa
-
Ciasto jajko sadzone
-
Ciasta z galaretką
Więcej informacji na temat rolady biszkoptowej z galaretką
Rolada biszkoptowa z galaretką to doskonała propozycja na dodatek do kawy lub herbaty. Ciasto świetnie sprawdzi się jako deser serwowany podczas spotkań rodzinnych lub ze znajomymi. Roladę z galaretką można podać z bitą śmietaną. Przepis na roladę biszkoptową z galaretką jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do przygotowania ciasta potrzebne będą następujące produkty: jajka, cukier, mąka pszenna, galaretki owocowe, olej rzepakowy, sól oraz proszek do pieczenia.
A jak zrobić roladę z galaretką owocową? Białka oddziel od żółtek. Do miski z białkami dodaj szczyptę soli i ubij je na sztywną pianę. Następnie nie przerywając ubijania, dodaj do nich cukier. Do ubitej piany dodawaj po jednym żółtku, ciągle ubijając masę. Do drugiej miski przesiej na sicie mąkę oraz pół łyżeczki proszku do pieczenia. Produkty suche dodaj do ubitych białej i delikatnie połącz składniki. Na blaszkę przelej ciasto biszkoptowe i piecz je w piekarniku nagrzanym do 170° przez około 15 minut. Upieczone ciasto przełóż na ściereczkę, usuń z niego papier do pieczenia, zawiń w rulon i pozostaw do wystudzenia. Galaretki rozpuść w 700 ml wrzącej wody i pozostaw do lekkiego stężenia. Wystudzony biszkopt rozwiń, przelej na niego tężejącą galaretkę i zawiń roladę.
Cukier w głównej mierze składa się z węglowodanów prostych, które są proste do trawienia - dlatego spożywanie cukru może znacząco wpływać na podniesienie poziomu glukozy we krwi. Długotrwałe spożywanie dużych ilości cukrów prostych może prowadzić do rozwoju cukrzycy lub próchnicy zębów. Dodatkowo duża ilość cukru w diecie może przyczynić się do zbyt dużej podaży kalorii niż wynosi dzienne zapotrzebowanie energetyczne - długotrwałe spożywanie większej ilości kalorii niż wynosi nasze dzienne zapotrzebowanie, może wpłynąć na rozwój otyłości.
Podsumowując pyszna rolada biszkoptowa z galaretką to doskonała propozycja na słodką przekąskę. Ciasto jest dobre do spożycia po całkowitym stężeniu galaretki. Produkty niezbędne do jego wykonania dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach.
Alergeny w roladzie biszkoptowej z galaretką
Lista alergenów dla rolady biszkoptowej z galaretką przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- proszek do pieczenia
Wartości odżywcze rolady biszkoptowej z galaretką
Rolada biszkoptowa z galaretką to doskonała propozycja na pyszne, domowe ciasto. Biszkopt warto podać jako słodki dodatek do kawy.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.