Polewa kajmakowa
- Kajmak - 9 łyżek (270 g)
- Śmietanka kremowa 36% (30 ml)
Przepis na polewę kajmakową krok po kroku
Masę kajmakową wymieszaj ze śmietaną w rondelku.
Podgrzewaj je razem w małym rondelku na małym ogniu, co jakiś czas mieszając, by się nie przypaliła.
Gotuj całość do zgęstnienia. Lekko przestudź i polej wypieki.
-
Szyszki
-
Ciasto krówkowe
-
Ciasto jogurtowe ze śliwkami, czekoladą i kajmakiem
-
Ciasto ze słonecznikiem
-
Malinowa księżniczka
-
Banoffee
-
Ciasto "wiśniowy puszek z kajmakiem"
-
Słonecznikowiec
-
Szyszka z ryżu preparowanego
-
Ciasto balladyna
-
Ciasto z masą kajmakową
-
Mazurek kajmakowy
-
Kostka alpejska
-
Daquas
-
Ciasto z mascarpone i kajmakiem
-
Wafle z kajmakiem
-
Ciasto z masą krówkową
-
Ciasto z kajmakiem
-
Dania z kajmakiem
Więcej informacji na temat polewy kajmakowej
Polewa kajmakowa to doskonała opcja dla wszystkich miłośników prostych dodatków. Jej wykonanie zajmuje kilka minut, a zachwyca smakiem i niezwykłą słodyczą.
Przepis na polewę kajmakową to idealny wybór dla miłośników karmelowego smaku. Wystarczy tylko kajmak z puszki i odrobina śmietany, by powstała naprawdę fantastyczna polewa. Zaletą polewy z masy kajmakowej jest na pewno, jest łatwość. Wystarczy tylko mały rondelek i odrobina cierpliwości, by ją przygotować. Nie musisz znać się na cukiernictwie, nie potrzebujesz też specjalnych sprzętów. Całość bazuje na gotowym produkcie, więc spokojnie sobie poradzisz, nawet jeśli dopiero zaczynasz kuchenne eksperymenty. Przepis zawsze wychodzi. Dodatkowo, gdy już raz po niego sięgniesz, nie przestaniesz go używać. Nie tylko dlatego, że jest niezwykle łatwy, ale również bardzo uniwersalny. Możesz wykorzystać tę polewę zarówno do serników, ciast z kremem, jak i prostych kruchych ciasteczek. Pamiętaj jednak, że jest ona niezwykle słodka. Dlatego, jeśli jakiś wypiek pełen jest słodyczy, ta polewa może nie być najlepszym wyborem. Nie chcesz przecież, by Twoje ciasto było mdlące, prawda? Dlatego wykorzystuj ją raczej do ciast, czy ciastek, które dodatkowo wzbogacone są o kwaskowe nuty np. z dżemów owocowych, czy dodatek goryczki np. z kawy lub orzechów. Dzięki temu zyskasz pewność, że całe ciasto jest smaczne, ale również zjadliwe.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić polewę kajmakową do ciasta, domowa by była szybka i łatwa to ten prosty przepis sprawdzi się idealnie. To dlatego, że bazuje tylko na dwóch składnikach, które bez problemu znajdziesz w sklepie. Masa kajmakowa dawniej musiała być przygotowywana samodzielnie. Dostępna była tylko w wyspecjalizowanych sklepach. Obecnie znajdziesz ją na pułkach w każdym supermarkecie. Dzięki temu przygotowanie tego smacznego przepisu nigdy nie było łatwiejsze. Kilka chwil i smaczny dodatek do ciast gotowy. Ta polewa, choć niezwykle nieskomplikowana, to doskonale wpłynie na smakowitość każdego ciasta. Z jej dodatkiem odmienisz nawet najnudniejsze wypieki.
Alergeny w polewie kajmakowej
Lista alergenów dla polewy kajmakowej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- kajmak
- Śmietanka kremowa 36%
Wartości odżywcze polewy kajmakowej
To opcja, która zawiera sporo cukru i kilokalorii, więc powinny na nią uważać osoby na diecie redukcyjnej, czy osoby z zaburzeniami glikemii.
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.