Placek ze śliwkami i bezą
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa) - 2 szklanki (500 g)
- Masło - 1 kostka (250 g)
- Jajko (4 szt.)
- Cukier puder - 3 łyżki (30 g)
- Proszek do pieczenia - 1 łyżeczka (5 g)
- Śliwki (500 g)
Przepis na placek ze śliwkami i bezą krok po kroku
Owoce umyj, osusz i przekrój na pół, usuń pestki.
Mąkę przesiej przez sitko, dodaj żółtka i pokrojone masło.
Wymieszaj składniki ciasta, wsyp cukier puder i uformuj kulę.
Odłóż ciasto do lodówki na 30 minut.
Białka jaj ubij ze szczyptą soli na puszystą pianę.
Kruche ciasto wyłóż na spód blaszki, dodaj wcześniej przygotowane owoce, na wierzch dodaj ubite białka jaj.
Upiecz ciasto w piekarniku przez 40 minut w 180 st. C.
-
Ciasto ze śliwkami
-
Placek ze śliwkami
-
Ciasto ze śliwkami i kruszonką
-
Ciasto drożdżowe ze śliwkami
-
Tarta ze śliwkami
-
Kruche ciasto ze śliwkami
-
Ciasto ze śliwkami i budyniem
-
Ciasto ucierane ze śliwkami
-
Kruche ciasto ze śliwkami i kruszonką
-
Ciasto ze śliwkami i bezą
-
Ciasto śliwkowe
-
Placek ze śliwkami i kruszonką
-
Szybkie ciasto ze śliwkami na oleju
-
Tarta ze śliwkami i kruszonką
-
Kruchy placek ze śliwkami
-
Ciasto kruche ze śliwkami i budyniem
-
Szybki placek ze śliwkami
-
Ciasto czekoladowe ze śliwkami
-
Placek ze śliwkami
Więcej informacji na temat placka ze śliwkami i bezą
Masz ochotę na słodki deser z wykorzystaniem sezonowych produktów? Mam dla Ciebie prosty przepis na placek ze śliwkami i bezą. Wykonanie jest ekspresowe, a smak niesamowity. Zatem jak zrobić placek ze śliwkami i bezą?
Będziesz potrzebować podstawowe składniki do ciasta, czyli mąka, masło, jajka, cukier puder, proszek do pieczenia i śliwki. Pamiętaj aby o każdej porze roku sięgać po nasze polskie sezonowe produkty. Jesienią do takich produktów należą między innymi śliwki, jabłka i dynia. Skorzystajmy zatem i wykorzystajmy je w całości. Są to owoce sezonowe, więc bez problemu dostaniecie je w okresie jesiennym, ale nie tylko, kruche ciasto z owocami przygotujesz o każdej porze roku. Śliwki nadadzą się idealnie ze względu na swój słodki smak z nutą kwasowości. Możesz zdecydować jaką odmianę wybierzesz ze względu na Twoje preferencje żywieniowe. Mogą to być renklody, bardzo duże i idealnie okrągłe o soczystym i słodkim miąższu, lekko kwaskowata lubaszka, której ciemnogranatowa skórka przyciąga każdy wzrok lub nasza najbardziej popularna wszystkim znana śliwka węgierka, która doda naszym wypiekom słodki, ale nieco cierpkawy posmak. Wszystkie odmiany będą dobre. Wystarczy, że przekroisz je na pół i usuniesz pestkę. Odłóż owoce na bok. Teraz przygotujemy ciasto. Według instrukcji poniżej przygotuj kruchy spód i uformuj kulę, odłóż je do lodówki na około 30 minut. W tym czasie umyj owoce, przekrój je na pół i usuń pestki.
Kruchy spód ciasta wyłóż na blaszce do pieczenia, dodaj owoce. Białka jaj ubij ze szczyptą soli na gęstą pianę i wyłóż na samej górze ciasto.
Upiecz pyszne, domowe ciasto w piekarniku przez 40 minut w 180 st. C.
Skoro już znasz sprawdzony przepis na szybki placek ze śliwkami i bezą, koniecznie przygotuj je dla swoich bliskich. To szybki i łatwy pomysł na ciasto czy deser dla Twoich bliskich lub słodki lunch w ciągu dnia. Wypróbuj mój prosty przepis na pyszny placek ze śliwkami i przekonaj się sam, jaki jest dobry. Nie pozostało mi nic innego jak życzyć Ci smacznego.
Alergeny w placku ze śliwkami i bezą
Lista alergenów dla placka ze śliwkami i bezą przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa)
- Proszek do pieczenia
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze placka ze śliwkami i bezą
Spód na ciasto jest uniwersalne, o rodzaju owoców możesz zadecydować sam. Postaw na owoce sezonowe.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
-
mąka pszenna,
masło,
jajka,
cukier,
śliwki,
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.