Pierogi z borówkami
- Borówka amerykańska (600 g)
- Cukier (40 g)
- Cukier puder (20 g)
- Mąka pszenna typ 500 (300 g)
Przepis na pierogi z borówkami krok po kroku
Jagody umyj i umieść w misce. Dodaj cukier i rozgnieć je nieco za pomocą widelca.
W średniej misce wymieszaj mąkę i cukier puder. Zrób dołek na środku suchych składników i dodaj 1/2 szklanki ciepłej wody. Mieszaj drewnianą łyżką, aż powstanie jednolite ciasto.
Wyłóż ciasto na stolnicę i wyrabiaj przez 5 minut, aż będzie gładkie i elastyczne.
Ciasto rozwałkuj i wytnij szklanką duże okręgi.
Każdy okręg wypełnij farszem i złóż na pół, dobrze sklej ze sobą końce.
W dużym garnku zagotuj wodę i małymi partiami wkładaj do niej pierogi.
Gotuj 2 minuty od wypłynięcia.
Więcej informacji na temat pierogów z borówkami
Pierogi z borówkami to wspaniały przysmak dla wszystkich, którzy kochają słodkie przysmaki. Całość jest prosta i wspaniale sprawdzi się zwłaszcza latem. To prawdziwi ulubieńcy dzieci ze względu na naprawdę wyjątkowy smak. Najlepiej podawać je ze śmietaną i cukrem.
Przepis na pierogi z borówkami to wspaniała opcja na naprawdę pyszny posiłek, zwłaszcza dla wszystkich, którzy kochają mączne dania. Jego przygotowanie zabiera naprawdę niewiele czasu. Wystarczy odrobina cierpliwości, by cieszyć się tym cudownym przysmakiem. Całe przygotowanie można podzielić na dwa etapy. Pierwszy jest stworzenie farszu. W przypadku pierogów owocowych nie jest to zbyt skomplikowane, czy pracochłonne. Dodatkowo nie musi on wcześniej być poddany obróbce termicznej, co naprawdę skraca czas całego gotowania. Następnie należy stworzyć ciasto. Przepis jest podobny jak w tradycyjnej, niesłodkiej wersji. Jednak zamiast soli dodaje się do niego odrobiny cukry, by było nieco słodsze.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić pierogi z borówkami, by były smaczne, proste, a przy okazji naprawdę wartościowe, to ten przepis przypadnie ci do gustu. Jego wykonanie nie sprawi problemu również początkującym osobom, gdyż całość zastała wyjaśniona krok po kroku. Głównym składnikiem tego dania są borówki. Te owoce, tak jak inne jagody, zawierają mnóstwo prozdrowotnych składników. Swój ciemny kolor zawdzięczają dużej ilości barwników, które są również antyoksydantami, substancjami, które nie tylko walczą z wolnymi rodnikami, ale również chronią przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi i zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia nowotworu. Borówki charakteryzują się naprawdę słodkim smakiem, dlatego nie trzeba zanadto ich dosładzać. To naprawdę doskonały pomysł na pyszny posiłek, który sprawdzi się również dla dzieci. Te pyszne pierożki są po prostu najlepsze. To nie tylko smaczne, ale również dobre dla zdrowia danie, które szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom potraw na słodko. Można podawać je ze śmietaną, jogurtem, ale również pysznym sosem waniliowym.
Alergeny w pierogach z borówkami
Lista alergenów dla pierogów z borówkami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze pierogów z borówkami
To zdrowe danie, które dostarcza sporo witamin, jednak charakteryzuje się wysokim indeksem glikemicznym.
Energia i białka
(160g)
Węglowodany
(160g)
Tłuszcze
(160g)
Witaminy
(160g)
Składniki mineralne
(160g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.