Parówki z serem
- Parówki - 4 szt (120 g)
- Ser gouda - 4 plastry (80 g)
Przepis na parówki z serem krok po kroku
Parówki przetnij wzdłuż i powiększ nacięcie palcem. Do każdego nacięcia wsyp odrobinę papryki słodkiej.
Zetrzyj ser na tarce. I włóż go do nacięć w parówkach.
Parówki ułóż w naczyniu żaroodpornym i piecz w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez 15 minut.
Więcej informacji na temat parówek z serem
Parówki z serem są świetnym pomysłem na pyszną i naprawdę ekspresową przekąskę dla wszystkich zabieganych osób. Można je zrobić w bardzo szybki sposób i podawać z ulubionym sosem czy pieczywem. Parówka idealnie komponuje się z roztopionym żółtym serem, który miło ją otula. To idealny pomysł na nieskomplikowaną kolację, jednak gdy dołoży się do niej źródło węglowodanów w postaci, na przykład ziemniaków i warzyw, będzie równie dobrym pomysłem na obiad. Na pewno przypadnie do gustu szczególnie młodszym członkom rodziny.
Przepis na parówki z serem jest niesamowicie łatwy i pozwala w kilka chwil stworzyć naprawdę pyszny i sycący posiłek. Najlepiej wybierać do niego parówki drobiowe, które mają mniej tłuszczu, a więcej białka. Jest to po prostu dużo zdrowszy wybór. Warto również sięgnąć po dobrej jakości wyroby, które nie będą miały zbędnych dodatków. Przy tak dobrej podstawie to danie będzie nie tylko smaczne, ale również dość zdrowe.
Jeśli szukasz inspiracji jak zrobić parówki z serem, by były naprawdę smaczne, a dość proste i szybkie w wykonaniu, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Wychodzą z niego pyszne i chrupiące parówki z roztopionym serem, które dodają całość jeszcze lepszego smaku. Ten przepis jest niezwykle uniwersalny i można go dowolnie modyfikować, by za każdym razem stworzyć połączenie, które będzie najlepsze. Można parówki nadziać warzywami, dodać do nich pieczarek a nawet suszonych śliwek. Dzięki temu to danie nigdy się nie nudzi i z powodzeniem może wylądować na stole wiele razy.
Te zapiekane parówki, choć są daniem naprawdę łatwym, to jednak wcale nie nudnym. Można je podawać z różnymi dodatkami, jednak najlepiej smakują same. To dzięki odpowiedniej obróbce termicznej. Sporo zmienia również roztopiony ser i słodka papryka, które tworzą wspaniałe połączenie wewnątrz parówki. Dzięki tak małej ilości składników to naprawdę świetny pomysł na danie awaryjne i można je zrobić w ekspresowym czasie. Można je także wykonać na patelni. Wystarczy odrobina tłuszczu, by parówki nie przywarły do dna. Kiełbaski smakują najlepiej z serem żółtym, jednak można też użyć mozzarelli. Te pieczone parówki z serem są tak pyszne, że znikają w ekspresowym tempie z talerza.
Alergeny w parówkach z serem
Lista alergenów dla parówek z serem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser gouda
Wartości odżywcze parówek z serem
Ta przekąska nie jest zbyt zdrowa ze względu na przetworzone czerwone mięso, które jest jej podstawą.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.