Nalewka kokosowa
- Wiórki kokosowe (200 g)
- Wódka - 1 szklanka (250 ml)
- Spirytus - 1 szklanka (250 ml)
- Mleko skondensowane (zagęszczone) - 2 puszki (1060 g)
Przepis na nalewkę kokosową krok po kroku
Wiórki kokosowe przesyp do słoika. Zalej wódką i spirytusem i pozostaw na 2 tygodnie.
Wiórki codziennie przemieszaj.
Sitko wyłóż gazą i odciśnij wiórki kokosowe. Możesz także zblendować wiórki.
Do płynu wyciśniętego z wiórek kokosowych dolej mleko zagęszczone. Wymieszaj.
Jeśli wolisz mniej słodką nalewkę użyć jednego mleka słodzonego a drugiego niesłodzonego. Jeśli wolisz bardziej słodkie, użyj obu puszek mleka słodzonego.
Nalewkę przelej do butelki. Przechowuj w lodówce.
Więcej informacji na temat nalewki kokosowej
Nalewka kokosowa to kolejna propozycja na domowy alkohol. Nalewki są to najczęściej wykonywane domowe alkohole ze względu na ich łatwość wykonania. Wykonana sposobem maceracji produktu, wymaga czasu, aby wszystkie cenne składniki przeszły do alkoholu. Nalewkę możesz przygotować zarówno na wódce, jak i na spirytusie, możesz także przygotować na mieszance spirytusu i wódki aby uzyskać satysfakcjonującą moc nalewki. Maceracja polega na ekstrakcji składników zawartych w owocach czy innych produktach, pod wpływem alkoholu. Proces maceracji powinien być przeprowadzany w szklanym naczyniu oraz w ciepłym i słonecznym miejscu. Macerację soczystych owoców powinno przeprowadzać się na spirytusie, ponieważ mocny alkohol lepiej wydobywa składniki z soku owocowego. Maceracja na wódce polecana jest do produktów mało soczystych, takim produktem są na przykład wiórki kokosowe.
Nalewka z wiórków kokosowych i mleka skondensowanego to prosta i łatwa w wykonaniu domowa nalewka. Wymaga ona czasu, jednak nie wymaga dużo Twojego nakładu pracy. Nalewka kokosowa z mlekiem skondensowanym jest nie tylko smacznym trunkiem, możesz z powodzeniem wykorzystać ją do deserów oraz drinków. Pamiętaj, że deserów przygotowanych z alkoholem nie wolno podawać dzieciom. Przepis na nalewkę kokosową jest analogiczny do wszystkich innych przepisów na nalewki. Wiórki kokosowe należy zalać alkoholem, odstawić w ciepłe miejsce, następnie odsączyć, dodać pozostałe składniki i gotowe. Wiórki kokosowe możesz wyrzucić, ale jeśli nie lubisz marnować produktów, takie wiórki możesz dodać do tortu, ciasta, deseru lub sałatki owocowej. Pamiętaj aby dań z wykorzystaniem takich wiórków kokosowych nie spożywały dzieci.
Nalewka kokosowa to fajna propozycja na domowy alkohol. Jest to coś innego niż klasyczne nalewki owocowe. Nalewka ta jest trochę szybsza w wykonaniu niż nalewki owocowe, a dodatkowo sprawdzony przepis sprawi, że możesz być pewny, że trunek się uda i będzie smakował świetnie.
Alergeny w nalewce kokosowej
Lista alergenów dla nalewki kokosowej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- mleko skondensowane (zagęszczone)
Wartości odżywcze nalewki kokosowej
Nalewka kokosowa jest pysznym, słodkim trunkiem jednak powinna być spożywana z umiarem oraz okazjonalnie aby nie wpłynęła negatywnie na nasze zdrowie.
Energia i białka
(50g)
Węglowodany
(50g)
Tłuszcze
(50g)
Witaminy
(50g)
Składniki mineralne
(50g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.