Lemonade Falls

Opublikowano: 24.09.2023 r., 15:11 | Autor: Magda Panek
Ulubiony
ikona podziel się Podziel się
Szklanka Lemonade Falls
Lemonade Falls
Lemonade Falls to pyszny drink przygotowany z lemoniady oraz metaxy. Świetnie sprawdzi się na imprezach ze znajomymi. Koniecznie wypróbuj nasz prosty przepis.
Przygotowanie 5 min
75 kcal
Kcal w porcji
290 g
Wielkość porcji
56
Indeks glikemiczny
Składniki dla 2 porcji
  • Metaxa (100 ml)
  • Cytryna - 1 sztuka (70 g)
  • Limonka (30 g)
  • Lód (50 g)
  • Cukier - 1 łyżka stołowa (10 g)
Liczba porcji:
Sprzęt kuchenny
szklanka wysoka

Przepis na lemonade falls krok po kroku

Z cytryny wyciśnij sok.

Sok z cytryny rozcieńcz szklanką przegotowanej wody. Do lemoniady dodaj cukier i dokładnie wymieszaj.

Do dwóch szklanek włóż po kilka kostek lodu.

Następnie wlej metaxę i uzupełnij wcześniej przygotowaną lemoniadą.

Składniki delikatnie wymieszaj.

Limonkę dokładnie wyszoruj i pokrój w plasterki.

Lemonade Falls udekoruj plasterkami limonki.

Jak oceniasz przepis na lemonade falls
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 91,3% osób

Więcej informacji na temat lemonade falls

Lemonade Falls to doskonała propozycja na drinka, który przygotujesz samodzielnie w domu. Najlepsze Lemonade Falls świetnie sprawdzi się jako drink na imprezę za znajomymi. Proporcje do przygotowania drinka są dowolne, jednak warto przygotować ją zgodnie z przepisem. Sprawdzony przepis na Lemonade Falls jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do przygotowania drinka potrzebne będą następujące produkty: przegotowana woda, cytryna, metaxa, limonka, lód oraz cukier.

A jak zrobić Lemonade Falls? Z cytryny wyciśnij sok. Sok z cytryny rozcieńcz szklanką przegotowanej wody. Do lemoniady dodaj cukier i składniki wymieszaj. Do dwóch szklanek włóż po kilka kostek lodu. Następnie wlej metaxę i uzupełnij wcześniej przygotowaną lemoniadą. Składniki delikatnie wymieszaj. Limonkę dokładnie wyszoruj i pokrój w plasterki. Lemonade Falls udekoruj plasterkami limonki.

Metaxa to grecki alkohol z domieszką wina muskatowego. Alkohol ten wzbogacany jest ekstraktem z ziół oraz płatkami róż. Metaxa swój aromat zawdzięcza długiemu leżakowaniu w dębowych beczkach. Metaxa oznaczana jest 3, 5, 7 i 12 gwiazdkami, które oznaczają wiek najstarszego destylatu w składzie trunku.

Cytryna jest produktem spożywczym, który charakteryzuje się kwaśnym smakiem. Jest to doskonałe źródło wielu składników mineralnych i witamin. Znajdziemy w niej witaminę C, która poprawia naszą odporność. Witamina ta jest szczególnie ważna w okresie wzmożonej zachorowalności. Witamina C wpływa również na zmniejszone ryzyko rozwoju reumatoidalnego zapalenia stawów. Obecność witaminy E, potasu, magnezu, sodu i żelaza wpływa na przeciwnowotworowe właściwości cytryny. Dodatkowo spożywanie cytryny wpływa na zwiększoną produkcję śliny, a co za tym idzie, pobudza ona procesy trawienne i sprzyja odchudzaniu.

Podsumowując wiesz już jak się robi pyszny Lemonade Falls z sokiem cytrynowym. Drink warto podać na imprezach ze znajomymi. Produkty niezbędne do wykonania drinków dostępne są w większości sklepów spożywczych. Napojów alkoholowych nie powinny spożywać kobiety w ciąży oraz osoby niepełnoletnie.

Alergeny w lemonade falls

Lista alergenów dla Lemonade Falls przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

W przepisie na Lemonade Falls nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:

  • metaxa
Dane na temat potencjalnych alergenów w tych składnikach musisz wyszukać samodzielnie.

Wartości odżywcze lemonade falls

na 100g gotowej potrawy

Lemonade Falls to doskonała propozycja na smaczny drink. Napoju z alkoholem nie powinny spożywać osoby niepełnoletnie oraz kobiety w ciąży.

Szacunkowy indeks glikemiczny lemonade falls 56
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Szacunkowy koszt przygotowania lemonade falls

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Metaxa
100 ml
Cytryna
70 g
1 sztuka
1.30
Za 180,0 g
Liczba opakowań 1
0.51
Za 70 g
Limonka
30 g
2.00
Za 100,0 g
Liczba opakowań 1
0.60
Za 30 g
Lód
50 g
5.00
Za 1000,0 g
Liczba opakowań 1
0.25
Za 50 g
Cukier
10 g
1 łyżka stołowa
2.50
Za 1000,0 g
Liczba opakowań 1
0.03
Za 10 g