Kukurydza z mikrofali
- Popcorn (prażona kukurydza w ziarnach) (90 g)
Przepis na kukurydzę z mikrofali krok po kroku
Do dużej miski (którą można używać w mikrofali) przesyp ziarna kukurydzy.
Miskę przykryj ciężkim talerzem, który również może być użytkowany w mikrofali. Możesz dodatkowo go zabezpieczyć, tak, by się nie podnosił.
Miskę wstaw do mikrofali i grzej 3 minuty lub do momentu, gdy ziarenka nie będą już strzelać.
Więcej informacji na temat kukurydzy z mikrofali
Kukurydza z mikrofali to danie niezwykle proste, jednak wspaniałe. Będzie dobrym dodatkiem do głównego dania, czy opcją na szybką, ale niezwykle pożywną przekąskę. Popcorn sprawdzi się świetnie dla każdego.
Przepis na kukurydzę z mikrofali jest niezwykle banalny, dlatego spokojnie poradzi sobie z nim nawet początkujący kucharz. Całość wymaga tylko posiadania kukurydzy i kuchenki mikrofalowej. Domowy popcorn jest naprawdę świetną przekąską. W porównaniu do np. chipsów zawiera znacznie mniej tłuszczu, czy kalorii. W 100 g prażonej kukurydzy bez dodatków znajduje się około 13 g białka, 4,5 g tłuszczu oraz ok. 80 g węglowodanów. Warte uwagi jest to, że popcorn zawiera wysoką ilość błonnika – około 14 g w 100 g produktu oraz pewną ilość polifenoli, które wykazują działanie antyoksydacyjne. Ma on korzystny wpływ na organizm: poprawia trawienie, zapobiega cukrzycy. Ma też pozytywny wpływ na układ krążenia.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić kukurydzę w mikrofali, by była szybka, pyszna i idealna na imprezę, to te prosty przepis będzie doskonałym wyborem. To doskonały pomysł na ciekawą propozycję na imprezę. To dobra przekąska również dla starszych dzieci. Popcorn można kupić w wielu sklepach. Zwykle dostępny jest w gotowych torbach, które podgrzewa się w kuchence mikrofalowej. Należy jednak pamiętać, że taka przekąska, choć zawiera dość sporo błonnika i mało kalorii, to jednak zawiera również dość sporo kwasów tłuszczowych utwardzonych, czyli tzw. tłuszczów trans. Jak wiadomo, ich nadmierna podaż w diecie jest powiązana z wyższym ryzykiem chorób serca, otyłością, czy cukrzycą typu II. Dlatego najlepiej ograniczyć jego ilość w diecie do minimum. Zamiast gotowego popcornu, który jest również przepełniony solą, warto zrobić własną, domową wersję. Co najważniejsze jest nie tylko zdrowsza, ale również szybka i prosta. Jeśli chcemy, by całość była jeszcze zdrowsza, warto postawić na oliwę z oliwek, jako dodatek do niego. Zamiast soli można też użyć aromatycznych przypraw i ziół. Do popcornu wspaniale pasuje oregano i tymianek, a także słodka papryka. Jeśli lubisz posmak wędzonki, możesz też użyć wędzonej papryki.
Alergeny w kukurydzy z mikrofali
Lista alergenów dla kukurydzy z mikrofali przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na kukurydzę z mikrofali
Wartości odżywcze kukurydzy z mikrofali
To opcja, która zawiera sporo błonnika, więc może gościć w menu na co dzień.
Energia i białka
(23g)
Węglowodany
(23g)
Tłuszcze
(23g)
Witaminy
(23g)
Składniki mineralne
(23g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.