Krem z masła orzechowego
- Masło orzechowe - gładkie (280 g)
- Masło (80 g)
- Cukier (110 g)
- Śmietanka kremowa 30% (60 g)
Przepis na krem z masła orzechowego krok po kroku
Śmietankę mocno schłodź.
Masło i cukier puder umieść w misie miksera i ubij do puszystości.
Dodaj kremówkę i jeszcze przez chwilę ubijaj.
Gotowy krem najlepiej wykorzystać od razu.
-
Krem do tortu
-
Tort dla dziesięciolatki
-
Tort minecraftowy
-
Krem czekoladowy do tortu
-
Masa do tortu
-
Krem do tortu z mascarpone
-
Tort śmietankowy
-
Krem z białej czekolady
-
Karmel
-
Tort malinowy
-
Bita śmietana z mascarpone
-
Ciasto czekoladowe z kremem
-
Masa marcepanowa
-
Krem kokosowy
-
Krem patissiere
-
Krem truskawkowy do tortu
-
Tort szwardzwaldzki
-
Tort czekoladowy z malinami
-
Krem do tortu
Więcej informacji na temat kremu z masła orzechowego
Krem z masła orzechowego to idealny dodatek do ciasta. Jest prosty w przygotowaniu, a ze względu na mocny, charakterystyczny smak, idealnie podkreśla każde ciasto.
Przepis na krem z masła orzechowego to doskonały pomysł na naprawdę ciekawy i pyszny dodatek. Idealnie sprawdzi się w wielu domowych wypiekach. Możesz wykorzystać go do tortów, czy prostych wypieków. Jest też idealnym dopełnieniem babeczek i muffinek.
Ten krem robi się na bazie masła orzechowego z orzechów ziemnych. Jest to wybór najpopularniejszy i najtańszy. Jednak możesz wykorzystać dowolne ulubione orzechy. Idealnie sprawdzi się masło orzechowe na bazie orzechów laskowych, czy pistacji. Te dwa rodzaje orzechów tworzą naprawdę smaczne, a przy tym słodkie połączenie z pozostałymi składnikami. Jeśli ich używasz, nie musisz korzystać z dużego dodatku cukru. Orzechy ziemne mają zwykle lekko słonawy smak, dlatego tak dobrze sprawdzają się w tortach. Ich smak doskonale równoważy dużą słodycz kremów, czy biszkopta. Krem z orzechów doskonale sprawdza się w towarzystwie dżemu. Najlepiej wybierz ten na bazie owoców jagodowych. To idealna opcja.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić krem z masła orzechowego, by był smaczny, a przy tym dobry dla początkujących, to ten prosty przepis sprawdzi się idealnie. Najlepszy krem z masła orzechowego to zdecydowanie ten domowy. Choć bez problemu można go kupić w wielu sklepach, to jednak przygotowany samodzielnie smakuje doskonale. Zwłaszcza jeśli sięgniemy po masło orzechowe o dobrej jakości. Jakie to? Takie, które ma sporo orzechów, najbliżej początku składu. Dobrze, by nie miało zbyt wielu dodatków. Jeśli znajdziesz 100% masło orzechowe bez wątpienia będzie to najlepszy wybór, jednak są one niełatwe do znalezienia. Dlatego wersje 98-96% też się sprawdzą. Najlepiej wybierać te niesłodzone. Zwłaszcza jeśli zależy nam na kremie, który nie jest zbyt mdlący. Jeśli masz w domu tylko opcję słodzoną, staraj się nie dodawać zbyt dużo cukru już do samego kremu. Dzięki temu zachowasz idealne proporcje, a krem będzie wspaniały.
Alergeny w kremie z masła orzechowego
Lista alergenów dla kremu z masła orzechowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- masło orzechowe
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- Śmietanka kremowa 30%
Wartości odżywcze kremu z masła orzechowego
To opcja, która zawiera sporo cukru, dlatego nie powinna gościć zbyt często w naszej diecie.
Energia i białka
(530g)
Węglowodany
(530g)
Tłuszcze
(530g)
Witaminy
(530g)
Składniki mineralne
(530g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.