Krem z dyni dla niemowlaka
- Dynia (800 g)
- Cebula (100 g)
- Śmietanka kremowa 36% (125 ml)
- Oliwa z oliwek (15 ml)
Przepis na krem z dyni dla niemowlaka krok po kroku
Dynię obierz i pokrój w drobną kostkę. Usuń nasiona.
W garnku rozgrzej oliwę i zacznij smażyć cebulę. Gdy zmięknie, dodaj kostki dyni i smaż dalej, aż do zarumienienia.
Dodaj 3 szklanki wody i dopraw do smaku. Niech dynia gotuje się do całkowitego miękkości około 20 minut.
Zupę ostudź i zblenduj na gładką masę ze śmietanką.
Zupę podawaj z posiekaną kolendrą.
-
Zupa dyniowa
-
Zupa z dyni
-
Zupa krem z dyni
-
Zupa dyniowa z mlekiem kokosowym
-
Zupa z dyni hokkaido
-
Zupa krem z dyni z mleczkiem kokosowym
-
Zupa z mlekiem kokosowym
-
Krem z dyni z mlekiem kokosowym
-
Zupa z pieczonej dyni
-
Zupa krem z dyni z grzankami
-
Zupa z dyni z mlekiem kokosowym
-
Zupa krem z dyni Thermomix
-
Krem z pieczonej dyni
-
Zupa krem z dyni hokkaido
-
Dynia z piekarnika
-
Zupa krem z pieczonej dyni
-
Zupa krem z dyni piżmowej
-
Zupa dyniowa na ostro
-
Zupa krem z dyni
Więcej informacji na temat kremu z dyni dla niemowlaka
Krem z dyni dla niemowlaka to niezwykle delikatna wersja tej popularnej zupy. W tym wydaniu nie dodaje się do niej curry, czy innych ostrych przypraw, tylko zioła. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić zupę dyniową, która będzie pyszna, a przy okazji dobra dla zdrowia, to ten sprawdzony przepis będzie idealną inspiracją. To doskonały pomysł na zupę, która sprawdzi się świetnie na obiad, a przy okazji jest po prostu najlepsza. Ten sprawdzony przepis to doskonały pomysł na pyszne danie, które sprawdzi się zarówno na obiad, jak i na kolację.
Przepis na krem z dyni dla niemowlaka jest niezwykle smaczny, a przy tym bardzo prosty. Całość robi się tylko z kilku produktów, dzięki czemu zupa jest tania i sprawdzi się na co dzień. Jej podstawą jest oczywiście dynia. To warzywo o wspaniałym, lekko słodkawym smaku, które choć tanie, nie jest zbyt doceniane w polskiej kuchni. Warto to zmienić i sięgnąć po nią, zwłaszcza gdy dba się o dobrze zbilansowaną, zdrową dietę. Dynia jest lekkostrawna, dlatego może gościć nawet w diecie dzieci, a także osób z problemami z układem pokarmowym. W dodatku ma też bardzo mało kalorii, więc będzie dobrym wyborem również podczas odchudzania. Ze względu na niski indeks glikemiczny może służyć jako baza dań dla osób z cukrzycą i insulinoopornością. Warto, włączyć ją na stałe do swojej diety, gdyż korzyści wynikające z jej jedzenia są naprawdę wspaniałe. To warzywo dostarcza mnóstwa witamin i składników mineralnych. To dobra opcja również dla początkujących kucharzy.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić krem z dyni dla niemowlaka, która będzie nie tylko zdrowa, ale również smaczna, to ten przepis sprawdzi się idealnie. Całość jest tak pyszna, że na pewno przypadnie do gustu również dorosłym. To idealne rozwiązanie dla dzieci, gdyż zupa jest bardzo delikatna i naprawdę lekkostrawna. Najlepiej podawać ją z delikatnymi grzankami i posiekaną natką pietruszki. Ta zupa, choć nie zawiera mnóstwa przypraw, wciąż jest niezwykle aromatyczna i po prostu przepyszna. Może stanowić podstawę dobrze zbilansowanego menu.
Alergeny w kremie z dyni dla niemowlaka
Lista alergenów dla kremu z dyni dla niemowlaka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 36%
Wartości odżywcze kremu z dyni dla niemowlaka
To zdrowa opcja, która zawiera sporo białka i witamin.
Energia i białka
(520g)
Węglowodany
(520g)
Tłuszcze
(520g)
Witaminy
(520g)
Składniki mineralne
(520g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.