Krem z budyniu
- Mleko 2% (400 ml)
- Masło (130 g)
- Budyń (proszek) (40 g)
- Cukier wanilinowy (10 g)
- Żółtko jajka (2 szt.)
- Cukier puder (30 g)
Przepis na krem z budyniu krok po kroku
W 50 ml mleka rozmieszaj proszek budyniowy i cukier puder.
Resztę mleka zagotuj w garnuszku.
Do gotującego się mleka wlewaj małymi partiami budyń i dokładnie mieszaj.
Gdy budyń zgęstnieje odstaw go na 2 godziny do ostygnięcia.
W misce ubij na pianę masło i cukier waniliowy.
Do masła dodawaj po jednym żółtku, cały czas ubijając.
D gotowej piany dodawaj powoli budyń, mieszając do połączenia wszystkich składników.
-
Krem do tortu
-
Tort dla dziesięciolatki
-
Tort minecraftowy
-
Krem czekoladowy do tortu
-
Masa do tortu
-
Krem do tortu z mascarpone
-
Tort śmietankowy
-
Krem z białej czekolady
-
Karmel
-
Tort malinowy
-
Bita śmietana z mascarpone
-
Ciasto czekoladowe z kremem
-
Masa marcepanowa
-
Krem kokosowy
-
Krem patissiere
-
Krem truskawkowy do tortu
-
Tort szwardzwaldzki
-
Tort czekoladowy z malinami
-
Krem do tortu
Więcej informacji na temat kremu z budyniu
Krem z budyniu to doskonały wybór dla wszystkich, którzy kochają proste pomysły na dodatki do deserów. Całość jest bardzo smaczna. Można go przygotować w kilka chwil. Na pewno będzie idealnym dodatkiem do tortów, ciast, ale także jako baza deseru. Ma niezwykle słodki smak, który wspaniale sprawdza się zwłaszcza w towarzystwie biszkoptu.
Przepis na krem z budyniu jest bardzo prosty, a do jego przygotowania wystarczy tylko kilka chwil. Spokojnie poradzą sobie z nim nawet osoby początkujące. Najważniejszym jego składnikiem jest oczywiście sam budyń. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się ten o smaku śmietankowym lub waniliowym. Są one neutralne i świetnie komponują się z każdym innym składnikiem. Do stworzenia kremu najlepiej sięgnąć po budyń niesłodzony, w którym można samodzielnie kontrolować ilość dodanego cukru. W przypadku bardziej fit opcji można też zamienić go na inny dowolny słodzik, który będzie miał mniej kalorii, a także niższy indeks glikemiczny.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić krem z budyniu, który będzie prosty, a przy okazji naprawdę smaczny, to ten sprawdzony przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Do jego stworzenia potrzebujesz tylko dobrej jakości miksera, który jest pomocny w dokładnym wymieszaniu wszystkich składników. W tym kremie niezwykle istotne jest dobre połączenie budyniu, żółtek i tłuszczu, to właśnie taki mix jest najsmaczniejszy. Krem z dodatkiem masła lub margaryny ma odpowiednią konsystencję, przez co lepiej trzyma się na cieście. By się nie zważył podczas przygotowywania należy ubijać go bardzo powoli dodając małe porcje budyniu. Dodatkowo należy pamiętać, że musi on być dobrze przestudzony. Krem budyniowy wspaniale sprawdza się w większości ciast. Można dodawać do niego różnego rodzaju aromaty, by nieco zmienić jego smak. To dobry dodatek również do tortu. Ta masa budyniowa do ciasta sprawdzi się na każdą okazję, jest też bardzo tania. Krem jest tak pyszny, że można wyjadać go łyżkami z miski, jeszcze przed dodaniem do ciasta, dlatego lepiej przygotować podwójną porcję.
Alergeny w kremie z budyniu
Lista alergenów dla kremu z budyniu przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
- Masło
-
Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Żółtko jajka
Wartości odżywcze kremu z budyniu
Ten dodatek zawiera dość sporo cukru, można to zmienić, zamieniając go na dowolny słodzik.
Energia i białka
(660g)
Węglowodany
(660g)
Tłuszcze
(660g)
Witaminy
(660g)
Składniki mineralne
(660g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.