Krem do tortu maślany
- Masło (400 g)
- Jajko (4 szt.)
- Cukier puder (100 g)
Przepis na krem do tortu maślany krok po kroku
Przygotuj duży garnek i wlej do niego 50 - 75 ml wody. Zagotuj ją.
Na garnek włóż mniejszy, tak by stał stabilnie, a jego dno nie dotykało wody z większego garnka.
Do małego garnka wbij jajka i dodaj cukier. Całość ubijaj na najwyższych obrotach do uzyskania gęstej piany.
Garnek z masą przełóż do innej miski ze 100 ml zimnej wody. Kontynuuj ubijanie.
W osobnej misce utrzyj masło na gęstą masę.
Do masy maślanej dodawaj ubite jajka z cukrem.
Całość wymieszaj mikserem.
-
Krem do tortu
-
Tort dla dziesięciolatki
-
Tort minecraftowy
-
Krem czekoladowy do tortu
-
Masa do tortu
-
Krem do tortu z mascarpone
-
Tort śmietankowy
-
Krem z białej czekolady
-
Karmel
-
Tort malinowy
-
Bita śmietana z mascarpone
-
Ciasto czekoladowe z kremem
-
Masa marcepanowa
-
Krem kokosowy
-
Krem patissiere
-
Krem truskawkowy do tortu
-
Tort szwardzwaldzki
-
Tort czekoladowy z malinami
-
Krem do tortu
Więcej informacji na temat kremu do tortu maślanego
Krem do tortu maślany to wspaniały dodatek, który doskonale sprawdzi się w każdym wypieku. Jest prosty, szybki i niezwykle smaczny. Pasuje do tortów i innych placków. Krem maślany kojarzy się z czasami PRL-u, gdzie torty były przekładane takim właśnie kremem. Dziś używa się go bardziej do dekoracji tortów lub babeczek. Można jednak wciąż używać go w wypiekach, ze względu na łatwość przygotowania i wspaniały smak.
Przepis na maślany krem do tortu to doskonały pomysł na wzbogacenie wszystkich swoich wypieków. Wszystkie składniki, które są potrzebne do przygotowania kremu, na pewno znajdziesz już w swojej kuchni. Do przygotowania tego kremu wystarczy tylko kilka prostych produktów. Głównym jest oczywiście masło. Do wykonania kremu maślanego będziemy potrzebowali najlepiej masła extra, o zawartości 82% tłuszczu, a wody najwyżej 16%. Masło nie może być solone. Innymi są jajka. Wiele osób jednak rezygnuje z jego przygotowania ze względu na smak. Jednak krem nie musi być typowo "maślany". Możesz dodać do niego różnego rodzaju aromatów, czy dodatków, dzięki czemu zmienisz jego smak na swój ulubiony. Taki krem będzie świetną opcją nie tylko do tradycyjnych tortów, ale również tych nieco bardziej nowoczesnych. To dlatego, że krem jest słodki, a przy okazji bardzo gęsty i kremowy.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić maślany krem do tortu, by był smaczny, domowy i po prostu najlepszy, to ten prosty przepis stanowi najlepszy wybór dla ciebie. Dobry krem maślany powinien bazować na dobrej jakości produktach. Warto wybierać masło o dużej ilości tłuszczu, dzięki temu krem będzie wyjątkowo pyszny. Określany również jako lukier lub lukier maślany, jest używany do napełniania, powlekania lub dekorowania ciast. Głównymi składnikami są masło i jakiś rodzaj cukru. Krem maślany jest powszechnie przyprawiany wanilią. Inne popularne smaki to czekolada, owoce i inne płynne ekstrakty. Masło powinno być miękkie, w temperaturze pokojowej. Dlatego, zanim przystąpisz do przygotowywania, dobrze jest wcześniej wyciągnąć wszystkie składniki, by były one dość ciepłe.
Alergeny w kremie do tortu maślanym
Lista alergenów dla kremu do tortu maślanego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze kremu do tortu maślanego
To opcja, która zawiera sporo nasyconych kwasów tłuszczowych, więc nie powinna gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(700g)
Węglowodany
(700g)
Tłuszcze
(700g)
Witaminy
(700g)
Składniki mineralne
(700g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.