Kisiel truskawkowy
- Truskawki mrożone (500 g)
- Cukier - niepełna szklanka (150 g)
- Mąka ziemniaczana - 6 płaskich łyżek stołowych (60 g)
- Wino czerwone wytrawne - 2 szklanki (500 g)
Przepis na kisiel truskawkowy krok po kroku
Truskawki umieść w garnku, wlej wino i gotuj na wolnym ogniu przez 10 minut.
Wymieszaj mąkę ziemniaczaną, cukier z 500 ml wody, wlej do garnka i gotuj przez 5 minut, aż kisiel zgęstnieje.
Wlej kisiel do głębokich talerzy.
-
Ciasto z truskawkami
-
Placek z truskawkami
-
Szybkie ciasto z truskawkami budyniowe
-
Tarta z truskawkami
-
Semifreddo
-
Jak zrobić pancake
-
Sernik na zimno z truskawkami
-
Ciasto jogurtowe z truskawkami
-
Semifredo
-
Sernikobrownie z truskawkami
-
Ciasto ucierane z truskawkami
-
Placki na maślance
-
Biszkopt z truskawkami
-
Drożdżówki z truskawkami
-
Deser z galaretki
-
Tort truskawkowy
-
Slushy
-
Mus truskawkowy
-
Deser z truskawkami
Więcej informacji na temat kisielu truskawkowego
Kisiel truskawkowy to bardzo dobry pomysł na szybki i łatwy podwieczorek. Domowy kisiel można przygotować w wersji dla dzieci lub dla dorosłych z dodatkiem czerwonego wina. Przepis na kisiel truskawkowy jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby go ugotować. Do zrobienia kisielu potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: truskawki mrożone, czerwone wino, cukier, mąka ziemniaczana.
Jak zrobić kisiel truskawkowy? Truskawki umieść w garnku, wlej wino i gotuj na wolnym ogniu przez 10 minut. Wymieszaj mąkę ziemniaczaną z cukrem i wodą, wlej do garnka i gotuj przez 5 minut, aż kisiel zgęstnieje. Wlej kisiel do głębokich talerzy.
Mąka ziemniaczana to tak naprawdę skrobia uzyskana z ziemniaków. Stosowana jest bardzo często do zagęszczania w przemyśle spożywczym, może być wykorzystywana do pieczenia ciast bezglutenowych. Mąka jest głównie źródłem węglowodanów, zawiera także niewielkie ilości błonnika pokarmowego oraz witaminy C i fosforu. Truskawki to owoce sezonowe dostępne w okresie od czerwca do lipca. Truskawki są niskokalorycznymi owocami wywodzącymi się z połączenia różnych odmian poziomek. Mają niski indeks glikemiczny, przez co nie podnoszą gwałtownie poziomu cukru we krwi. Są bogatym źródłem witaminy C, która uczestniczy między innymi w syntezie kolagenu odpowiadającemu za jędrność naszej skóry. Zawierają dużą ilość błonnika pokarmowego, co pozwala zachować uczucie sytości na dłużej. Truskawki świetnie sprawdzają się jako dodatek do ciast i deserów. Można z nich przygotowywać soki i konfitury, doskonale nadają się także do mrożenia. Wino czerwone dodane do kisielu nada mu ciemnoczerwonej barwy oraz wspaniałego aromatu.
Podsumowując pyszny kisiel truskawkowy to prosty przepis na deser dla całej rodziny. Kisiel jest dobry do spożycia od razu po przygotowaniu. Można go przechowywać w lodówce przez 2 dni. Kisiel można przygotować z dodatkiem innych owoców takich jak jagody czy maliny. Kisiel świetnie komponuje się podany z dodatkiem bitej śmietany lub jogurtu greckiego.
Alergeny w kisielu truskawkowym
Lista alergenów dla kisielu truskawkowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Dwutlenek siarki i siarczyny - alergen może być obecny w:
- Wino czerwone wytrawne
Wartości odżywcze kisielu truskawkowego
Kisiel truskawkowy to domowy wyrób zawierający sporą ilość cukru. Możesz zamienić go na ksylitol lub erytrytol. Kisiel zawiera małą ilość kalorii, jest więc bardzo dobrym pomysłem dla osób na diecie redukcyjnej.
Energia i białka
(400g)
Węglowodany
(400g)
Tłuszcze
(400g)
Witaminy
(400g)
Składniki mineralne
(400g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.