Karkówka z patelni
- Karkówka wieprzowa (500 g)
- Olej rzepakowy - 3 łyżki stołowe (30 ml)
Przepis na karkówkę z patelni krok po kroku
Mięso umyj, osusz i pokrój na mniejsze steki o jednakowej grubości.
Każdy ze steków posyp z dwóch stron przyprawą do karkówki.
Na patelni dobrze rozgrzej tłuszcz i smaż mięso po 5 minut z każdej strony.
Usmażoną karkówkę podawaj z ulubionymi dodatkami.
-
Marynata do karkówki
-
Karkówka pieczona
-
Karkówka z piekarnika
-
Karkówka po cygańsku
-
Karkówka z grilla
-
Gulasz z karkówki
-
Karkówka pieczona w rękawie
-
Karkówka pieczona w plastrach
-
Kociołek na ognisko
-
Karkówka w sosie własnym
-
Zrazy z karkówki
-
Roladki z karkówki
-
Karkówka duszona w sosie własnym z cebulą
-
Karczek z piekarnika
-
Karkówka pieczona w plastrach z cebulą
-
Kotlety z karkówki
-
Marynata do karkówki z piekarnika
-
Karkówka w coli
-
Dania z karkówki
Więcej informacji na temat karkówki z patelni
Karkówka z patelni to doskonały pomysł na obiad dla całej rodziny. Pyszna smażona karkówka doskonale smakuje z dodatkiem ugotowanych ziemniaków oraz z surówką przygotowaną na bazie świeżych, sezonowych warzyw. Jako dodatek do karkówki możesz podać również warzywa konserwowe lub kiszone. Sprawdzony przepis na karkówkę z patelni jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania potrawy potrzebne będą następujące produkty spożywcze: karczek wieprzowy, olej rzepakowy oraz przyprawa do karkówki. Produkty te dostępne są w większości sklepów spożywczych.
A jak zrobić karkówkę z patelni? Mięso umyj, osusz i pokrój na mniejsze steki o jednakowej grubości. Każdy ze steków posyp z dwóch stron przyprawą do karkówki. Na patelni dobrze rozgrzej tłuszcz i smaż mięso po 5 minut z każdej strony. Usmażoną karkówkę podawaj z ulubionymi dodatkami.
Karkówka jest z mięsem dość kalorycznym, ponieważ 100 g mięsa zawiera około 250 kcal. Karkówka zawiera również spore ilości białka, którego odpowiednia podaż wypływa na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Zwiększone zapotrzebowanie na spożycie białka posiadają osoby aktywne fizycznie. Karkówka wieprzowa jest źródłem sodu, potasu, żelaza, cynku, niektórych witamin z grupy B, witaminy A oraz witaminy E. Odpowiednia podaż żelaza w diecie może przyczyniać się do zmniejszonego ryzyka rozwoju anemii z powodu niedoboru tego składnika mineralnego. Dodatkowo żelazo wypływa na produkcję krwinek czerwonych, które odpowiadają za transport tlenu do komórek naszego organizmu. Aby wybrać dobrą karkówkę pamiętaj, że musi być ona czerwona lub ciemnoróżowa.
Podsumowując smaczna karkówka smażona na patelni stanowi doskonały pomysł na obiad dla całej rodziny. Najlepsza karkówka jest dobra do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu i najlepiej smakuje na ciepło. Karkówkę warto podać z dodatkiem ugotowanych ziemniaków oraz z surówką warzywną. Karkówkę możesz podać z dodatkiem kapusty kiszonej lub z ogórkami kiszonymi. Przepis na karkówkę smażoną jest bardzo prosty, a produkty spożywcze niezbędne do jej przygotowania dostępne są w większości sklepów spożywczych.
Alergeny w karkówce z patelni
Lista alergenów dla karkówki z patelni przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
W przepisie na karkówkę z patelni nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:
- przyprawa do karkówki
Wartości odżywcze karkówki z patelni
Karkówka z patelni to doskonała propozycja na smaczny obiad. Karkówka jest mięsem dość tłustym, dlatego warto spożywać ją z umiarem.
Energia i białka
(125g)
Węglowodany
(125g)
Tłuszcze
(125g)
Witaminy
(125g)
Składniki mineralne
(125g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.