Kajzerki
- Mąka pszenna typ 500 - 1,5 szklanki (225 g)
- Drożdże suche (5 g)
- Jajko (1 szt.)
- Cukier - 1 łyżeczka (5 g)
- Masło - 1 łyżka (10 g)
Przepis na kajzerki krok po kroku
Do dużej miski wsyp mąkę, drożdże, masło, cukier i jajko. Dodaj 1/3 szklanki letniej wody. Wsyp odrobinę soli.
Całość dobrze razem wymieszaj, by powstało spójne ciasto. Przykryj je ściereczką i odstaw na 1 godzinę.
Z powstałego ciasta uformuj bułeczki, przenieś je na blachę pokrytą papierem do pieczenia. Zostaw na 20 minut do wyrośnięcia. Wyrośnięte bułki natnij ostrym i cienkim nożem, tworząc rozetkę.
Bułki piecz w piekarniku nagrzanym do 190 stopni przez 23 - 24 minuty.
Więcej informacji na temat kajzerek
Kajzerki są produktami bez których ciężko jest sobie wyobrazić domowe śniadanie. To tradycyjne bułeczki, które dzięki delikatnej mące sprawdzą się idealnie dla dorosłych i najmłodszych domowników. Smakują naprawdę pysznie, a przy tym bardzo łatwo jest je zrobić. Idealnie nadają się do kanapek na słono i na słodko. Można je podać z twarożkiem, pastą warzywną czy wędliną. Pięknie wyglądają i są niezwykle sycące. Choć łatwo dostępne we wszystkich sklepach, najlepiej smakują te, pieczone w domu. Najlepiej podawać je prosto z piekarnika, gdy są jeszcze ciepłe.
Te bułeczki będą idealnym wyborem na śniadanie, ale nie tylko. Świetnie sprawdzą się także na kolacje. Można zrobić z nimi smaczne kanapki i zabrać je ze sobą do szkoły czy pracy, a nawet w podróż. To idealny dodatek do pysznych posiłków.
Ten przepis na bułeczki kajzerki jest naprawdę łatwy w przygotowaniu i sprawdzi się idealnie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z wypiekami. W kilka chwil pozwala przygotować naprawdę pyszne pieczywo, które świetnie sprawdzi się jako baza większości produktów. Ten prosty przepis pozwoli ci zaskoczyć wszystkich domowników bułeczkami, które nie tylko pięknie wyglądają i dobrze się prezentują, ale także świetnie smakują. Mają wspaniały aromat, dlatego po ich upieczeniu pachnie nimi cały dom. Te bułeczki drożdżowe spodobają się również najmłodszym domownikom ze względu na wspaniały smak i chrupiącą skórkę.
Z tego przepisu dowiesz się również jak naciąć kajzerki, by pięknie wyglądały. Najlepiej wybrać do tego bardzo ostry i cienki nóż, świetnie sprawdzi się również ostra żyletka, dzięki której można zrobić naprawdę precyzyjne cięcie. Pod wpływem ciepła nacięcie zrobi się większe, dlatego nie trzeba go pogłębiać za bardzo.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić bułeczki kajzerki, niezwykle pyszne i bardzo chrupiące. Robi się je bardzo prosto, a te domowe, smakują znacznie lepiej niż opcja ze sklepu. Z receptury dowiesz się też jak formować kajzerki pszenne, by pięknie się prezentowały. W tym przepisie robi się je na suchych drożdżach, by cały proces jak najbardziej skrócić.
Alergeny w kajzerkach
Lista alergenów dla kajzerek przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze kajzerek
To zdrowe pieczywo, jednak lepiej dodać do niego mąki pełnoziarnistej, by było bogate w witaminy i minerały.
Energia i białka
(60g)
Węglowodany
(60g)
Tłuszcze
(60g)
Witaminy
(60g)
Składniki mineralne
(60g)
-
mąka pszenna,
jajka,
cukier,
masło,
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.