Jabłka do naleśników
- Jabłko (360 g)
- Cukier puder (15 g)
- Cynamon (4 g)
- Cukier wanilinowy (5 g)
Przepis na jabłka do naleśników krok po kroku
Jabłka umyj, obierz i pokrój w kosteczkę.
Do garnka wlej 100 ml wody i dodaj jabłka. Wsyp cynamon i dodaj cukier puder oaz waniliowy.
Całość duś, mieszając od czasu do czasu, przez 25 minut.
-
Farsz do krokietów
-
Farsz do naleśników
-
Crepes suzette
-
Naleśniki z mięsem
-
Naleśniki keto
-
Jabłka prażone
-
Farsz na pierogi z mięsem mielonym
-
Farsz do pasztecików
-
Farsz do naleśników na słono
-
Farsz z kapustą i grzybami
-
Farsz mięsny do krokietów
-
Naleśniki z cukinią
-
Naleśniki z nutellą i bananami
-
Farsz z pieczarek
-
Farsz do uszek z pieczarkami
-
Naleśniki z farszem ruskim
-
Ser do naleśników
-
Nadzienie serowe do naleśników
-
Farsz do naleśników
Więcej informacji na temat jabłek do naleśników
Jabłka do naleśników stanowią doskonały dodatek do naleśników na słodko. Są niezwykle aromatyczne, więc sprawdzą się idealnie dla wszystkich miłośników smakowitych dań.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić jabłka do naleśników, by były szybkie i smaczne, to ten prosty przepis stanowi doskonały wybór. Te krojone jabłka wspaniale smakują z cynamonem. Można je zrobić równie w garnku, ale też na patelni. Można przygotować je zarówno krojone, jak i tarte. Wykorzystuje się do nich krojone jabłka, które tworzą pyszny mus. Do tego dania można wybrać jabłka nieco kwaśne, które pod wpływem obróbki staną się słodsze, ale nie będą mdlące. Dzięki kwaśnemu smakowi doskonale wpływają na smak dania, z którym są podawane. Jabłka w takiej formie można spokojnie przechowywać przez zimę w piwnicy.
Przepis na jabłka do naleśników to doskonały pomysł na smaczny farsz. Nadzienie do naleśników nie musi być tylko przygotowane z twarogu. Można użyć do tego również smacznych owoców. Doskonale sprawdzą się właśnie jabłka. Możesz podać je z cynamonem, by podkreślić ich nieco kwaskowy smak. Smakują po prostu wyśmienicie. To doskonała opcja dla wszystkich miłośników tych owoców. Są tak smaczne, że można je wyjadać wprost z garnka. To najlepsze jabłka duszone. Jabłka to owoce dość popularne w Polsce. Dobrze się składa, gdyż zawierają mnóstwo cennych składników. Niezwykle popularne jest powiedzenie "jedno jabłko dziennie, trzyma lekarza z daleka ode mnie" i coś w tym jest. Jabłka nie tylko dostarczają sporo błonnika, a mało kalorii, ale również wiele cennych związków prozdrowotnych. W jabłkach znajdziemy poprawiającą wzrok witaminę A oraz witaminę K, która kontroluje krzepliwość krwi. Dzięki zawartości potasu jabłka poprawią pracę serca i pomogą zapanować nad wahaniami ciśnienia krwi. Ponadto jedząc jabłka, możemy dostarczyć wapń i fosfor, niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania układu kostnego oraz kojący nerwy magnez. Jabłka zawierają wiele witamin, głównie witaminę C, która wzmacnia odporność organizmu oraz zwalcza wolne rodniki tlenowe odpowiedzialne za procesy starzenia. Dzięki wysokiej zawartości pektyn, należących do frakcji błonnika pokarmowego rozpuszczalnego, stosunkowo szybko dają uczucie sytości. Dlatego dobrze, by jabłka gościły w diecie jak najczęściej. Ten przepis nieco to ułatwia.
Alergeny w jabłkach do naleśników
Lista alergenów dla jabłek do naleśników przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na jabłka do naleśników
Wartości odżywcze jabłek do naleśników
To zdrowa opcja, która może gościć w menu często.
Energia i białka
(384g)
Węglowodany
(384g)
Tłuszcze
(384g)
Witaminy
(384g)
Składniki mineralne
(384g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.