Guacamole thermomix
- Cebula (50 g)
- Czosnek (15 g)
- Kolendra świeża (35 g)
- Awokado (150 g)
- Pomidor (80 g)
- Sok cytrynowy (10 ml)
Przepis na guacamole z thermomixu krok po kroku
Do Thermomixa dodaj cebulę, czosnek, kolendrę i zielone chili. Siekaj przez 3 sekundy / prędkość 5.
Następnie Dodaj pozostałe składniki i wymieszaj 5-10 sekund / prędkość 5.
-
Chlebek ziołowy Thermomix
-
Pizza Thermomix
-
Gofry Thermomix
-
Ciasto marchewkowe Thermomix
-
Ciasto na pizzę Thermomix
-
Naleśniki Thermomix
-
Placki ziemniaczane Thermomix
-
Kawa mrożona Thermomix
-
Szarlotka Thermomix
-
Sernik Thermomix
-
Chałka Thermomix
-
Malinowa chmurka Thermomix
-
Pierniki z Thermomixu
-
Kopytka z Thermomixu
-
Ciasto na pierogi Thermomix
-
Sernik rosa Thermomix
-
Owsianka Thermomix
-
Piernik Thermomix
-
Przepisy do Thermomixa
Więcej informacji na temat guacamole z thermomixu
Guacamole thermomix to idealna opcja dla wszystkich, którzy kochają ten pyszny meksykański sos, jednak szukają prostszego sposobu na jego przygotowanie. To dobre rozwiązanie dla wszystkich posiadaczy thermomixa.
Przepis na guacamole z thermomixu jest tak prosty, że wspaniale sprawdzi się nawet dla początkujących kucharzy. Smarowidło z awokado ma bardzo wyrazisty smak. Ta pasta na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom nietypowych połączeń smakowych i nowoczesnej kuchni. Łączy się w niej pyszna papryka, ostry czosnek i natka pietruszki, które idealnie współgrają z łagodnym smakiem awokado i sprawiają, że całość jest niezwykle spójna i po prostu pyszna.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić guacamole w thermomixie, które będzie smaczne, szybkie, a przy okazji naprawdę zdrowe, to ten prosty przepis będzie idealnym wyborem. Wszystkie składniki, które są potrzebne do przygotowania tego dania, można z łatwością znaleźć w każdym sklepie. Głównym jest oczywiście awokado, które jest smaczne, a przy okazji naprawdę dobre dla zdrowia. Awokado jest świetnym źródłem Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych, które są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zawierają również wiele cennych witamin i składników prozdrowotnych, które wspierają zdrowie, dlatego ważne by gościł w codziennym menu jak najczęściej. Guacamole jest jednym z najbardziej znanych meksykańskich dań. Zyskuje coraz większą popularność, wraz z większą dostępnością awokado w sklepach. Choć jest niezwykle proste, wcale nie nudzi. To dzięki wspaniałemu połączeniu różnych przypraw, ziół i smaków. Wszystkie składniki, których używa się do jego wykonania, świetnie się razem komponują. Połączenie awokado z limonką i kolendrą sprawia, że całość smakuje fantastycznie. Całość jest naprawdę ciekawa, a przy tym łatwa do odtworzenia, choć smakuje jak z meksykańskiej restauracji. Ze względu na jej domowe odtworzenie można samodzielnie dozować jej ostrość, a także zawartość soli, dzięki czemu jest również zdrowa dla serca.
Alergeny w guacamole z thermomixu
Lista alergenów dla guacamole z thermomixu przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na guacamole z thermomixu
Wartości odżywcze guacamole z thermomixu
To opcja pełna witamin i błonnika, więc może pojawiać się w menu często.
Energia i białka
(170g)
Węglowodany
(170g)
Tłuszcze
(170g)
Witaminy
(170g)
Składniki mineralne
(170g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.