Gnocchi z dyni
- Gnocchi makaron - 1 szklanka (250 g)
- Dynia hokkaido - 1 kawałek (400 g)
- Masło klarowane - 2 łyżki (20 g)
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
- Ser parmezan - 2 łyżki (20 g)
Przepis na gnocchi z dyni krok po kroku
Gnocchi ugotuj w lekko osolonej wodzie.
Masło klarowane rozpuść na patelni, dodaj posiekany czosnek.
Następnie wrzuć dynię pokrojoną w kawałki i duś pod przykryciem.
Gdy dynia zamieni się w mus dopraw go do smaku świeżymi ziołami.
Posyp parmezanem i bazylią, podawaj z makaronem.
Więcej informacji na temat gnocchi z dyni
Gnocchi to produkt, który ostatnio możemy dostać, w każdym większym sklepie jako gotowy produkt, nie ma potrzeby przygotowywania go od początku. Jest to świetna alternatywa dla wszystkich zabieganych osób, które nie mają codziennie czasu na przygotowanie wymagających obiadów, ale nie tylko. Taki pół gotowy produkt świetnie sprawdzi się w każdym domu na tzw. ”czarną godzinę”. Dzięki niemu jesteśmy w stanie w krótkim i szybkim czasie przygotować posiłek dla wielu osób. Przy wyborze gnocchi pamiętaj o sprawdzeniu jego składu, powinien być on możliwie jak najkrótszy.
Dzisiaj przedstawię Ci mój przepis na gnocchi z dyni, a raczej z dyniowym sosem i parmezanem. Jeśli jednak chcesz, możesz przygotować gnocchi z dyni i ziemniaków, będzie to zapewne bardziej pracochłonne, ale jakże pyszne połączenia.
Do jego przygotowania będziesz potrzebować nasz główny produkt, czyli gnocchi, dynię lub puree z dyni, świeże zioła, warto postawić na szałwie, oregano, tymianek, czosnek, cebula i parmezan.
Gnocchi naturalnie jest produktem zawierającym gluten ze względu na dodatek mąki pszennej, nie powinno być jednak problemu ze znalezieniem gnocchi w wersji bezglutenowej w większych marketach, więc jeśli cierpisz na choroby glutenozależne, do których należy celiakia, nieceliakalną wrażliwość na gluten czy alergia na pszenicę to danie po małej modyfikacji może być, także dla Ciebie. Jeśli nie cierpisz na powyższe choroby, które są bardzo rzadko występujące, nie musisz ograniczać glutenu ze swojej codziennej diety.
Zatem, jak zrobić gnocchi z dyni?
W pierwszej kolejności ugotuj nasz makaron w lekko osolonej wodzie.
Olej rozgrzej na patelni, dodaj posiekaną cebulę i czosnek przeciśnięty przez praskę. Dodaj kawałki dyni i duś pod przykryciem do momentu, aż w całości się rozpadnie. Następnie dopraw do smaku i wymieszaj z parmezanem. Sos delikatnie się zagęści, wtedy dodaj ugotowany makaron, a po chwili nasze dyniowe gnocchi z sosem gotowe.
Sam widzisz, jaki to prosty przepis na gnocchi z dyni, skorzystaj z mojego przepisu i przygotuj makaron na słodko.
Alergeny w gnocchi z dyni
Lista alergenów dla gnocchi z dyni przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- gnocchi makaron
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło klarowane
- Ser parmezan
Wartości odżywcze gnocchi z dyni
Zamiast rozgotowywać dynię, możesz skorzystać z dyniowego puree.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.