Galaretka wieprzowa z golonki
- Golonka wieprzowa (400 g)
- Szynka wieprzowa (500 g)
- Marchewka (135 g)
- Pietruszka (45 g)
- Seler korzeniowy (40 g)
- Por (70 g)
- Czosnek (20 g)
- Jajko (3 szt.)
- Groszek zielony konserwowy (70 g)
- Żelatyna (48 g)
Przepis na galaretkę wieprzową z golonki krok po kroku
Golonkę i szynkę umyj następnie, włóż do większego garnka.
Marchewkę, pietruszkę, seler i por umyj i obierz, włóż do mięsa. Do garnka dodaj 3 liście laurowe, kilka ziarenek ziela angielskiego i obrane ząbki czosnku. Wszystko zalej wodą. Przykryj pokrywką i gotuj przez ok. 3-4 h do miękkości mięsa. Dopraw solą i pieprzem.
Mięso wyciągnij, a wywar odcedź, warzywa z wywaru odłóż. Jaja ugotuj na twardo, przestudź i pokrój w plasterki.
Mięso obierz, golonkę oddziel od kości i pokrój na małe kawałki. Ugotowane warzywa pokrój w drobną kostkę. Pokrojone mięso i warzywa ułóż w mniejszych naczyniach, dodaj groszek i plastry jajek.
Do odcedzonego wywaru dodaj żelatynę i wymieszaj do całkowitego rozpuszczenia. Wywarem zalej pojemniczki z mięsem i warzywami.
Włóż do lodówki do zastygnięcia.
-
Golonka z indyka
-
Golonka w piwie
-
Golonka w kapuście
-
Golonki w kapuście
-
Golonka po bawarsku
-
Galaretki z golonki
-
Galareta z golonki
-
Galat z golonki
-
Golonka w kapuście kiszonej
-
Golonka w pepitkę
-
Golonka z indyka pieczona
-
Marynata do golonki
-
Golonki z indyka pieczone
-
Gotowana golonka
-
Golonka pieczona w rękawie
-
Golonka pieczona w piwie
-
Golonka z piekarnika
-
Golonka z kociołka
-
Golonka
Więcej informacji na temat galaretki wieprzowej z golonki
Galaretka wieprzowa z golonki to super opcja na imprezy. Galaretka jest smaczna, lekka i pasuje do wszystkiego. Jeśli nie wiesz jak ją zrobić, sprawdź ten przepis.
Przepis na galaretę wieprzową z golonki to smaczna opcja dla miłośników tego mięsa. Golonki się kocha albo nienawidzi. Jeśli jednak jesteś jej fanem, to na pewno poszukujesz ciekawych sposobów na jej przygotowanie. Ten przepis jest więc doskonałą opcją dla Ciebie. Domowa galaretka jest naprawdę prosta. Jednak potrzeba do jej przygotowania dość sporo cierpliwości. Ta galaretka smakuje po prostu obłędnie, dużo lepiej niż gotowe wyroby. Dlatego warto sięgnąć po przepis na ten domowy, pyszny wyrób, który nie tylko zawiera wspaniałe mięso, to jeszcze dodatkowo ma obniżoną zawartość soli. Dzięki temu to również dobry wybór dla osób z chorobami układu krążenia. Danie jest w 100% bezglutenowe, będzie to niezwykle ważna informacja dla wszystkich osób na diecie bezglutenowej, które zmagają się z chorobami glutenozależnymi.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić galaretę wieprzową z golonki, by była pyszna i dobra dla początkujących, to ten sprawdzony przepis sprawdzi się doskonale. To świetna przekąska, czy przystawka. Głównym składnikiem jest oczywiście golonka, która ze względu na to, że jest dość tłusta, wspaniale sprawdza się właśnie w formie galaretki. Choć kojarzy się tylko z daniem obiadowym, ze względu na wspaniały smak równie dobrze sprawdza się na zimno. Tradycyjna receptura na golonkę, choć niezwykle łatwa, to niestety jest również dość pracochłonna. To dlatego, że mięso trzeba najpierw poddać dodatkowej obróbce termicznej, by było odpowiednio miękkie i soczyste. Robi się to, gotując wywar z udziałem golonki i warzyw, dzięki temu jednak mięso nabiera wyjątkowej delikatności i lepszego smaku. Najlepiej do wywaru dodać odrobinę przypraw. To wybór, który nieco przypomina domowy salceson, bo to nim właśnie jest inspirowany. W tym wypadku jednak nie dodaje się do niego żadnych podrobów, więc będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które za nimi nie przepadają. Ten prosty przepis pozwala stworzyć golonkę, która jest smaczna i wspaniale nadaje się do chleba.
Alergeny w galaretce wieprzowej z golonki
Lista alergenów dla galaretki wieprzowej z golonki przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Seler korzeniowy
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze galaretki wieprzowej z golonki
To danie zawiera sporo kolagenu, który wspomaga zdrowie stawów.
Energia i białka
(370g)
Węglowodany
(370g)
Tłuszcze
(370g)
Witaminy
(370g)
Składniki mineralne
(370g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.