Galaretka w pomarańczy
Przepis na galaretka w pomarańczy krok po kroku
Pomarańcze sparz wrzątkiem.
Galaretkę rozpuść w 1 i 1/3 szklanki gorącej wody. Mieszaj aż do rozpuszczenia i wystudź.
Pomarańczę pokrój na połowę i wydrąż środek, tworząc miseczki. Najlepiej zrobić to wyciskając z nich sok. Następnie osusz ręcznikiem papierowym.
Gdy galaretka zaczyna tężeć, wlej ją do pomarańczy i wstaw do lodówki na kilka godzin.
Więcej informacji na temat galaretka w pomarańczy
Galaretka w pomarańczy to pomysł na naprawdę smaczny i szybki deser. W dodatku pięknie się prezentuje, co można wykorzystać szczególnie podczas planowania imprez.
Przepis na galaretkę w pomarańczy to świetna opcja na deser. Sprawdzi się zwłaszcza w ciepłe dni, kiedy nie ma się ochoty na ciężkostrawne kremy, czy dużą ilość czekolady. Taka galaretka jest lekka i orzeźwiająca, to znaczy idealna na upały. Możesz do przygotowania wykorzystać dowolne galaretki. Sprawdzi się zarówno cytrusowa, jak i inna, ulubiona. Możesz sięgnąć po kolor, który pięknie się komponuje ze skórką pomarańczy. Najlepiej więc sprawdzi się opcja kontrastowa. Możesz sięgnąć po galaretkę różową, zieloną, czy niebieską.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić galaretkę w pomarańczy, by była smaczna i prosta, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym wyborem. Dowiesz się z niego jak przygotować tę ciekawą przekąskę, która doskonale sprawdzi się na imprezę. Owocowa galaretka podana w pomarańczy na pewno zachwyci wszystkich gości. Nie tylko dzieci. Choć na nich na pewno zrobi duże wrażenie. Ten deser może wydawać się dość skomplikowany, jednak wcale taki nie jest. Wystarczy odrobina cierpliwości, gdyż galaretka musi wystygnąć. Przyda się ona również podczas wydrążania pomarańczy. Jak to zrobić? Oto najprostszy sposób. Pomarańcze przecinamy na pół i wyciskamy z nich sok, tak by nie uszkodzić skórek. Skórki oczyszczamy z błonek i resztek miąższu za pomocą łyżki. Tak przygotowaną skórkę możemy wykorzystać. Warto jednak wspomnieć o jednej niezwykle ważnej rzeczy. Do takiego deseru najlepiej wykorzystać pomarańcze bio. Zwykłe owoce pokryte są często specjalnymi substancjami, które mają za zadanie chronić owoce przed szkodnikami i pleśnią. Jednak nie są one bezpieczne dla człowieka, a niektóre mogą być nawet potencjalnie rakotwórcze. Dlatego, zwłaszcza jeśli planujemy je podawać dzieciom skorzystajmy z owoców bio lub organicznych. Zwykłe owoce również można wykorzystać, jednak najlepiej wtedy bardzo dobrze je oczyścić, przy pomocy octu i szczoteczki.
Alergeny w galaretka w pomarańczy
Lista alergenów dla galaretka w pomarańczy przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na galaretka w pomarańczy
Wartości odżywcze galaretka w pomarańczy
To opcja, która zawiera sporą ilość cukru, dlatego nie powinna gościć w naszej diecie zbyt często.
Energia i białka
(265g)
Węglowodany
(265g)
Tłuszcze
(265g)
Składniki mineralne
(265g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.