Dżem z dzikiej róży
- Płatki róży (500 g)
- Cukier (200 g)
- Cytryna - 2 sztuki (200 g)
Przepis na dżem z dzikiej róży krok po kroku
Płatki róży dokładnie oczyść, wypłucz i odkrój białe końce.
W dużym garnku zagotuj 2 szklanki wody (ok. 500 ml) i wsyp płatki róży. Gotuj na średnim ogniu ok. 5 min.
Dodaj sok z cytryny, cukier i doprowadź do wrzenia. Następnie zmniejsz ogień i gotuj ok. 35 minut.
Do wyparzonych lub wygotowanych słoików wlewaj gorący dżem i szczelnie zakręć.
-
Dżem z dyni
-
Dżem truskawkowy
-
Dżem z aronii
-
Dżem z czarnej porzeczki
-
Dżem z pigwy
-
Dżem z czereśni
-
Dżem z wiśni
-
Dżem z czerwonej porzeczki
-
Dżem z cukinii
-
Dżem z agrestu
-
Dżem z czerwonych porzeczek
-
Dżem z gruszek
-
Dżem z borówek amerykańskich
-
Rogaliki z dżemem
-
Dżem z brzoskwiń
-
Dżem z malin
-
Dżem z jagód
-
Dżem jabłkowy
-
Dżemy
Więcej informacji na temat dżemu z dzikiej róży
Domowy dżem z dzikiej róży płatków róży to pomysł na pyszne, domowe, owocowe przetwory na zimę. Można wykorzystywać go na wiele sposobów, jest bardzo smaczny, a także łatwy w przygotowaniu. Zamknięcie płatków róży w słoikach to bardzo dobry sposób na to, aby cieszyć się smakiem tych letnich, sezonowych owoców również w okresie jesienno-zimowym, kiedy dostępność i różnorodność produktów jest zdecydowanie mniejsza. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić dżem z róży, ile cukru dodać oraz jak długo go gotować, aby był naprawdę najlepszy, koniecznie czytaj dalej i poznaj nasz prosty przepis, który będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką. Tradycyjny, smaczny dżem różany nie wymaga ani wyszukanych składników, ani długiego czasu spędzonego w kuchni, czy też zaawansowanych umiejętności kulinarnych. Niezbędne składniki do jego przygotowania to jedynie płatki róży, sok z cytryny, woda oraz cukier. Z tych czterech składników powstaje pyszny dżem, który można później wykorzystać na wiele różnych sposobów. Świetnie nadaje się w szczególności do dań na słodko, na przykład owsianek, naleśników, czy gofrów, a także do ciast, na przykład tortów i ciasteczek. Dżem z dzikiej róży to również fantastyczne nadzienie do domowych pączków. Pamiętaj jednak, że ze względu na duży dodatek cukru dżem ma stosunkowo wysoką kaloryczność i indeks glikemiczny. Dlatego warto ograniczyć jego dodatek lub zastąpić go słodzikami, na przykład ksylitolem lub erytrytolem. Podobnie jak cukier, nadają słodki smak, jednak charakteryzują się zdecydowanie niższą kalorycznością i indeksem glikemicznym, dzięki czemu dżem będzie lepszy dla zdrowia. Jeśli szukasz pomysłu na przepis na dżem z dzikiej róży, koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz sprawdzony przepis, z którego pomocą przygotujesz go w prosty i szybki sposób, tak aby był naprawdę najlepszy.
Alergeny w dżemie z dzikiej róży
Lista alergenów dla dżemu z dzikiej róży przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na dżem z dzikiej róży
Wartości odżywcze dżemu z dzikiej róży
Zamiast cukru najlepiej wykorzystać ksylitol.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.