Chipsy z marchewki
- Marchewka (180 g)
- Olej rzepakowy - do smażenia (1000 ml)
Przepis na chipsy z marchewki krok po kroku
Marchewkę obierz i pokrój w cienkie plasterki.
Smaż na głębokim tłuszczu do zarumienienia.
Gotowe odsącz na ręczniku papierowym.
Posyp solą i ulubionymi przyprawami.
Więcej informacji na temat chipsów z marchewki
Chipsy z marchewki to pomysł na doskonałą przekąskę, która sprawdzi się idealnie, jeśli kochasz słone dodatki, ale chcesz przejść na zdrową dietę. Są chrupiące i smaczne.
Przepis na chipsy z marchewki to doskonała opcja na domowe przekąski. Domowe chipsy są znacznie zdrowsze niż te ze sklepu. Jeśli więc kochasz słone przekąski, ale pragniesz przejść na zdrowszą dietę, te chipsy mogą być dla Ciebie. Sklepowe produkty zwykle są smażone na głębokim oleju. To sprawia, że nasiąkają tłuszczem i stają się kaloryczne i ciężkostrawne. Domowe chipsy są pieczone w piekarniku. Skrapia się je tylko oliwą z oliwek. To sprawia, że całość dostarcza zdrowych tłuszczów, dobrych dla układu nerwowego i sercowego. Całość wzbogacona o ulubione przyprawy i zioła staje się najlepszym sposobem na bardzo zdrową przekąskę. Duża ilość ziół i przypraw sprawia, że całość jest przeciwzapalna. Do marchewki idealnie pasuje wiele różnych ziół i przypraw: słodka papryka, tymianek i oregano, ale również nieco szalona opcja, czyli cynamon. Możesz eksperymentować i wybierać własne ulubione przyprawy.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić chipsy z marchewki, by były smaczne, dobre dla początkujących i zdrowe, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym wyborem. Najlepsze chipsy są zaraz po upieczeniu. Ich przygotowanie jest bardzo proste. W kilka chwil powstaje wspaniały dodatek, który możesz pochrupać podczas oglądania filmu, ale również dodać do zupy krem, czy smacznej sałatki. Marchewki są warzywami, które bardzo często bywają niedoceniane. Zwykle lądują w zupie lub w prostej surówce. Jednak marchewka ma znacznie większy potencjał. Te chipsy to pokazują. Dodatkowo warto jest, po nią sięgać, gdyż jest niezwykle zdrowa. Marchew wpływa korzystnie na pracę układu pokarmowego, reguluje rytm wypróżnień i przeciwdziała zaparciom. Działa rozkurczowo, obniża poziom cholesterolu we krwi, a także stanowi bogate źródło witamin i soli mineralnych. Ma on działanie poprawiające koloryt skóry, chroni przed promieniowaniem słonecznym oraz wspomaga walkę ze zmarszczkami.
Alergeny w chipsach z marchewki
Lista alergenów dla chipsów z marchewki przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na chipsy z marchewki
Wartości odżywcze chipsów z marchewki
Ta opcja zawiera dużo tłuszczu, dlatego nie powinna gościć zbyt często w naszej diecie.
Energia i białka
(393g)
Węglowodany
(393g)
Tłuszcze
(393g)
Witaminy
(393g)
Składniki mineralne
(393g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.