Cebulka marynowana
- Cebula - mała (1000 g)
- Ocet spirytusowy - pół szklanki (125 ml)
- Cukier - 6 płaskich łyżek stołowych (60 g)
Przepis na cebulkę marynowaną krok po kroku
Cebulki obierz, ułóż do czystych, wcześniej wyparzonych słoiczków.
Do garnka wlej dwie szklanki wody, ocet, dodaj cukier oraz półtorej łyżki stołowej soli. Składniki zagotuj.
Cebulki zalej gorącą zalewą i zakręć słoiki.
Słoiki z cebulką pasteryzuj w wodzie przez około 20 minut.
Następnie cebulki wyciągnij z wody, pozostaw je do wystudzenia.
Słoiki z cebulkami przechowuj w chłodnym i zaciemnionym miejscu.
Więcej informacji na temat cebulki marynowanej
Cebulka marynowana to doskonały pomysł na przetargowy do słoików na zimę. Najlepsza cebulka marynowana świetnie sprawdzi się jako dodatek do kanapek, sałatek. Cebulkę marynowaną możemy podać również jako dodatek do mięs duszonych lub pieczonych. Prosty przepis na cebulkę marynowaną nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania przetworów potrzebne będą następujące produkty: cebula mała, ocet spirytusowy, woda, cukier oraz sól. Produkty te dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach.
Jak zrobić cebulkę marynowaną? Cebulki obierz, ułóż do czystych, wcześniej wyparzonych słoiczków. Do garnka wlej dwie szklanki wody, ocet, dodaj cukier oraz półtorej łyżki stołowej soli. Składniki zagotuj. Cebulki zalej gorącą zalewą i zakręć słoiki. Słoiki z cebulką pasteryzuj w wodzie przez około 20 minut. Następnie cebulki wyciągnij z wody, pozostaw je do wystudzenia. Słoiki z cebulkami przechowuj w chłodnym i zaciemnionym miejscu.
Cebula to wartościowe warzywo, które jest doskonałym źródłem wielu substancji odżywczych. Znajdziemy w niej witaminę C oraz substancje o działaniu bakteriobójczym. Zawarte w niej substancje bakteriobójcze do dziś wykorzystywane są w leczeniu przeziębienia i zapaleniach gardła. Cebula zawiera również kwercetynę, która jest silnym przeciwutleniaczem i może obniżać prawdopodobieństwo rozwoju nowotworów. Cebula zawiera także spore ilości potasu, który reguluje pracę serca i obniża ciśnienie krwi. Cebuli nie powinny spożywać osoby z chorobami układu pokarmowego, niewydolnością nerek i chorobami wątroby.
Podsumowując łatwa w przygotowaniu cebulka marynowana świetnie sprawdzi się jako przetwory na zimę. Dodatkowo możemy ją wykorzystać jako dodatek do kanapek lub sałatek w sezonie zimowym, kiedy dostępność świeżych warzyw jest ograniczona. Cebulka jest dobra do spożycia po kilku dniach od jej przygotowania, jednak im dłużej ją marynujemy, tym staje się smaczniejsza. Produkty niezbędne do jej przygotowania są dostępne w przystępnych cenach w większości sklepów spożywczych.
Alergeny w cebulce marynowanej
Lista alergenów dla cebulki marynowanej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na cebulkę marynowaną
Wartości odżywcze cebulki marynowanej
Cebulka marynowana to doskonała propozycja na przystawkę. Cebulka w zalewie octowej nie powinna być spożywana przez osoby, które zmagają się z problemami ze strony przewodu pokarmowego.
Energia i białka
(320g)
Węglowodany
(320g)
Tłuszcze
(320g)
Witaminy
(320g)
Składniki mineralne
(320g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.