Bulion z kurczaka
- Udko kurczaka bez skóry (160 g)
- Skrzydełko kurczaka (220 g)
- Marchewka (90 g)
- Pietruszka (80 g)
- Seler korzeniowy (60 g)
- Cebula (100 g)
- Por (70 g)
Przepis na bulion z kurczaka krok po kroku
Mięso włóż do dużego garnka i zalej 2 litrami wody. Dodaj liść laurowy i ziele angielskie i gotuj przez 30 minut.
W tym czasie obierz wszystkie warzywa i przekrój na mniejsze części.
Dodaj do garnka z gotującym się mięsem. Dodaj szczyptę soli i pieprzu.
Wszystko gotuj razem przez 1 godzinę.
Dopraw solą i pieprzem, jeśli jest taka potrzeba.
Więcej informacji na temat bulionu z kurczaka
Bulion z kurczaka to baza dla wielu smacznych posiłków. Z tym przepisem dowiesz się jak ugotować ją w prosty, ale naprawdę smaczny sposób z kilku podstawowych produktów.
Przepis na bulion z kurczaka to świetny wybór dla wszystkich osób, które szukają dobrej bazy dla licznych zup i sosów. Nie wiesz, jak przygotować go od podstaw? W takim razie dobrze trafiłeś! To przepis tak prosty, a przy okazji naprawdę ciekawy. Drób jest delikatny i lekkostrawny, zawiera również mało kalorii. Będzie więc lepszym wyborem na diecie. Oprócz mięsa niezwykle istotne są również warzywa. Zwyczajowo do bulionu dodaje się marchewkę, pietruszkę, seler i cebulę. Te warzywa sprawiają, że całość jest zdrowa i aromatyczna. To najlepszy wybór również dla dzieci. Dzięki temu może być częścią zdrowej diety, a także posiłkiem na diecie lekkostrawnej. I choć jest lżejszy, to jego smak jest naprawdę niesamowity. Ten prosty przepis, to wspaniały pomysł na zupę, która zawsze się udaje. Dobrze prezentuje się podany z makaronem, czy lanymi kluskami. Zupę można przygotować z porcji rosołowych lub z całego kurczaka. Ten zrobiony z całości smakuje bardziej aromatycznie i sprawdzi się jako wspaniały sposób na wykwintny obiad na przyjęcia. Natomiast wywar z udek kurczaka będzie idealny na rodzinne biesiadowanie.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić bulion z kurczaka, by był smaczny i prosty, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym wyborem. Bulion drobiowy możesz przygotować zarówno z kurczaka (to najpopularniejsza wersja), jak i indyka. Wybór mięsa zależy od Twoich preferencji. Domowy bulion, choć może się wydawać trudny, wcale taki nie jest. W kilka chwil zrobisz zupę idealną. Wiele osób zastanawia się jednak co zrobić z tak dużym zapasem zupy. Nie martw się, bulion idealnie nadaje się do zamrożenia. Najlepiej do zupy użyć składników najwyższej jakości. Dzięki temu zyskasz pewność, że całość faktycznie jest pyszna i zdrowa. Wywar mięsno warzywny jest świetną bazą do różnych dań np. zup, farszy, czy sosów. Choć wiele osób sięga po opcję z torebki, kostki lub słoiczka, to warto przygotować go samodzielnie od podstaw. Ten domowy jest nie tylko równie smaczny, ale także znacznie zdrowszy. Najlepszy bulion to ten przygotowany własnoręcznie.
Alergeny w bulionie z kurczaka
Lista alergenów dla bulionu z kurczaka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Seler korzeniowy
Wartości odżywcze bulionu z kurczaka
To opcja, która zawiera sporo witamin i minerałów.
Energia i białka
(130g)
Węglowodany
(130g)
Tłuszcze
(130g)
Witaminy
(130g)
Składniki mineralne
(130g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.