Bulion mięsny
- Polędwica wołowa (1000 g)
- Marchewka (135 g)
- Pietruszka (90 g)
- Seler korzeniowy (40 g)
- Cebula (100 g)
- Czosnek (5 g)
- Kości wołowe (100 g)
Przepis na bulion mięsny krok po kroku
Mięso i kości opłucz, zalej w garnku 2 l wody i gotuj na małym ogniu ok. 1,5 godziny.
Cebulę obierz, podpiecz na suchej patelni lub nad ogniem i wbij w nią goździki.
Warzywa obierz i pokrój na mniejsze kawałki.
Dodaj do mięsa wszystkie warzywa.
Dopraw przyprawami: 2 liściami laurowymi, 2-3 ziarnami ziela angielskiego, szczyptą soli i pieprzu do smaku.
Gotuj kolejną godzinę.
Gdy bulion jest gotowy, wystudź i przecedź.
Więcej informacji na temat bulionu mięsnego
Bulion mięsny to doskonała opcja dla wszystkich miłośników prostych dodatków, które pozwolą budować doskonałe dania. Ten bulion możesz wykorzystać na różne sposoby w swojej kuchni. Sięgnij po niego, gdy szukasz naprawdę aromatycznej opcji.
Przepis na bulion mięsny to doskonała opcja dla wszystkich, którzy szukają prostej receptury na smaczne danie. Przepis na bulion jest bardzo prosty, dlatego nie potrzebujesz dużego doświadczenia w kuchni, aby go wykonać.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić bulion mięsny, by był pyszny i szybki w przygotowaniu, to ten prosty przepis stanowi doskonałe rozwiązanie. Wywar mięsno warzywny jest świetną bazą do różnych dań np. zup, farszy, czy sosów. Choć wiele osób sięga po opcję z torebki, kostki lub słoiczka, to warto przygotować go samodzielnie od podstaw. Ten domowy jest nie tylko równie smaczny, ale także znacznie zdrowszy. Najlepszy bulion to ten przygotowany własnoręcznie. Jest smaczny i szybki. Z tego przepis dowiesz się jak ugotować wywar na bazie mięsa wołowego. Jeśli zastanawiasz się, jak się robi go na bazie innych kawałków, to cały proces wygląda tak samo. Różni się tylko dodatek mięsa.
Głównym składnikiem tego wywaru jest mięso wołowe. To dlatego, że jest ono niezwykle aromatyczne i nadaje całości niepowtarzalnego smaku. Jeśli jednak nie przepadasz za tym rodzajem mięsa lub nie gości ono w Twoim menu zbyt często możesz sięgnąć po inne, dowolne mięso. Doskonale sprawdzi się na przykład drób. Jest delikatny i lekkostrawny, zawiera również mało kalorii. Będzie więc lepszym wyborem na diecie. Oprócz mięsa niezwykle istotne są również warzywa. Zwyczajowo do bulionu dodaje się marchewkę, pietruszkę, seler i cebulę. Te warzywa sprawiają, że całość jest zdrowa i aromatyczna. To najlepszy wybór również dla dzieci. Dzięki temu może być częścią zdrowej diety, a także posiłkiem na diecie lekkostrawnej. I choć jest lżejszy, to jego smak jest naprawdę niesamowity. Ten prosty przepis, to wspaniały pomysł na zupę, która zawsze się udaje. Dobrze prezentuje się podany z makaronem, czy lanymi kluskami.
Alergeny w bulionie mięsnym
Lista alergenów dla bulionu mięsnego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Seler korzeniowy
Wartości odżywcze bulionu mięsnego
To zdrowa opcja, która dostarcza wiele witamin.
Energia i białka
(368g)
Węglowodany
(368g)
Tłuszcze
(368g)
Witaminy
(368g)
Składniki mineralne
(368g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.