Bacardi drink

Opublikowano: 30.09.2021 r., 8:12 | Autor: Magda Panek
Ulubiony
ikona podziel się Podziel się
Kieliszek z koktajlem Bacardi.
Bacardi drink
Bacardi drink to popularny drink na bazie rumu i mleczka kokosowego. Słodki kremowy drink pochodzenie swe zawdzięcza gorącym Karaibom. Koniecznie wypróbuj nasz przepis.
Przygotowanie 5 min
249 kcal
Kcal w porcji
300 g
Wielkość porcji
48
Indeks glikemiczny
Przepis wegański
Składniki dla 2 porcji
  • Lód (200 g)
  • Rum biały - 2 kieliszki (100 ml)
  • Mleczko kokosowe - niecała szklanka (200 ml)
  • Syrop kokosowy (30 ml)
  • Sok ananasowy (100 ml)
Liczba porcji:
Sprzęt kuchenny
shaker, szklanka poco grande

Przepis na bacardi drink krok po kroku

W szklance Poco Grande umieść kostki lodu.

Do shakera wlej rum, mleczko kokosowe, syrop kokosowy oraz sok ananasowy, wstrząśnij mocno i przelej do szklanek.

Całość udekoruj plastrem ananasa.

Jak oceniasz przepis na bacardi drink
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 89,7% osób

Więcej informacji na temat bacardi drink

Bacardi drink to Karaibskiego pochodzenia słodki kokosowy drink na bazie rumu. Słodki koktajl jest głównie ulubieńcem kobiet. Przepis na bacardi drink jest łatwy i szybki do przygotowania dlatego możesz od jego przygotowania zacząć swoją fascynującą przygodę z barmaństwem. Do zrobienia drinka na imprezę potrzebne będą następujące składniki: mleko kokosowe, sok ananasowy, syrop kokosowy, lód, biały rum i opcjonalnie plaster ananasa do dekoracji.

Jak zrobić drinka z bacardi? Potrzebne będą szklanki typu Poco Grande, czyli kieliszki na nóżce z dużą ozdobną czaszą. W kieliszkach umieść kostki lodu. Do shakera wlej biały rum, mleko kokosowe, sok ananasowy oraz syrop kokosowy, wstrząśnij mocno i przelej do kieliszków. Możesz udekorować rant kieliszka cukrem lub kawałkiem ananasa.

Rum jest alkoholem wysokoprocentowym. Dawniej pijany był przez piratów i rabusiów. Jego historia sięga czasów antycznych przywieziony do Europy przez ludność Arabską. Powstaje dzięki fermentacji trzciny cukrowej lub melasy. Wyróżnia się pięć rodzajów rumu, każdy z nich ma inne walory smakowe oraz różną zawartość procentową alkoholu. Produkcja rumu zależy od miejsca jego pochodzenia. Rum przeważnie dojrzewa powyżej roku najczęściej w drewnianych beczkach. Kolor rumu w dużej mierze zależy od materiału naczynia w którym dojrzewał, rum dojrzewający w beczkach ma kolor ciemno brązowy. Natomiast rum dojrzewających w stalowych kadziach jest przeźroczysty. Rum może być także dodatkiem do kawy lub przyrządzić na jego bazie można Rumtopf czyli tradycyjne bawarskie owoce w rumie. Sok z ananasa pobudza trawienia oraz ma właściwości przeciwzapalne. Ananasa zawiera enzym zwany bromeliną, ma ona właściwości anty koagulacyjne, rozkłada białka dlatego stosuje się go w peelingach enzymatycznych oraz jako składnik marynat do mięsa.

Podsumowując prosty drink z sokiem ananasowym jest dobry na domówkę. Słodkiego drinka zaserwuj osobom lubiącym kokos. Drink zwany inaczej pinacolada po hiszpańsku oznacza dosłownie przecedzony ananas.

Alergeny w bacardi drink

Lista alergenów dla bacardi drink przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na bacardi drink

Wartości odżywcze bacardi drink

na 100g gotowej potrawy

Koktajle alkoholowe zawierają dużo kalorii, zwanych pustymi ze względu na brak składników odżywczych. Drinki z alkoholem powinny występować stosunkowo rzadko w naszej diecie. Unikać ich szczególnie powinny osoby na diecie redukcyjnej.

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(300g)
Energia (kcal)
83.33
250.00
Brak danych dla: syrop kokosowy.
czytaj dalej
Białko (g)
1.00
3.00
Brak danych dla: syrop kokosowy.
czytaj dalej

Węglowodany

Na 100g
Na porcję
(300g)
Węglowodany (g)
8.54
25.62
Brak danych dla: syrop kokosowy.
czytaj dalej
Węglowodany przyswajalne (g)
8.30
24.90
Brak danych dla: syrop kokosowy.
czytaj dalej
Błonnik (nieprzyswajalne) (g)
0.24
0.71
Brak danych dla: syrop kokosowy.
czytaj dalej

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(300g)
Tłuszcz (g)
1.13
3.39
Brak danych dla: syrop kokosowy.
czytaj dalej
Tłuszcze nasycone (g)
0.74
2.22
Tłuszcze nienasycone (g)
0.39
1.17
Tłuszcze jednonasycone (g)
0.31
0.92
Brak danych dla: syrop kokosowy.
czytaj dalej
Tłuszcze wielonasycone (g)
0.08
0.25
Brak danych dla: syrop kokosowy.
czytaj dalej
Cholesterol (mg)
3.49
10.48
Brak danych dla: syrop kokosowy.
czytaj dalej
Szacunkowy indeks glikemiczny bacardi drink 48
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Szacunkowy koszt przygotowania bacardi drink

Koszt składników
107.00
Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Lód
200 g
5.00
Za 1000,0 g
Liczba opakowań 1
1.00
Za 200 g
Rum biały
100 ml
2 kieliszki
60.00
Za 700,0 ml
Liczba opakowań 1
8.57
Za 100 ml
Mleczko kokosowe
200 ml
niecała szklanka
5.00
Za 400,0 ml
Liczba opakowań 1
2.50
Za 200 ml
Syrop kokosowy
30 ml
33.00
Za 700,0 ml
Liczba opakowań 1
1.41
Za 30 ml
Sok ananasowy
100 ml
4.00
Za 1000,0 ml
Liczba opakowań 1
0.40
Za 100 ml
Koszt składników
107.00