Przepis na mojito z thermomixa krok po kroku

Składniki dla 4 porcji
Liczba porcji:
Przyprawy
cukier, mięta świeża, limonka owoc
To będzie niezbędne
szklanka wysoka, thermomix

Wsyp cukier do naczynia Thermomixa i rozdrobnij przez 10 sekund / obroty 10.

Dodaj kostki lodu i rozdrobnij 20 sekund / obroty 5.

Limonki umyj i obierz ze skórki. Przekrój na ćwiartki, usuń pestki.

Dodaj limonki oraz liście mięty i całość rozdrobnij 5 sekund / obroty 5.

Wlej rum do naczynia Thermomixa i wymieszaj przez 20 sekund / obroty 1.

Rozlej całość do czterech szklanek. Dopełnij szklanki wodą gazowaną. Podawaj przystrojone miętą i limonką.

Mojito Thermomix w szklance ustawione na drewnianym blacie
Mojito Thermomix
Koszt przygotowania dania
15.14 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
brak danych
Liczba alergenów w daniu
brak danych
85

Mojito Thermomix - cechy przepisu

  • Od autora
  • Wartości odżywcze
  • Alergie
  • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o mojito z Thermomixa

Pyszne mojito Thermomix to wszystkim dobrze znany drink. Choć kojarzy się głównie z wakacyjnymi wypadami, to taki prawdziwy drink Mojito możecie wykonać samodzielnie w 5 minut np. na sylwestra.

Przepis na mojito z Thermomixa robi się w sumie sam. Potrzebny będzie cukier, kostki lodu, limonka, świeża mięta, rum i woda gazowana. Drink ten możecie przygotować również z wódką, ale prawdziwy smak mojito nadaje właśnie rum. Dobre mojito ma przede wszystkim orzeźwiać.

Rum zaliczany jest do alkoholi wysokoprocentowych. Powstaje ze sfermentowanego soku z trzciny cukrowej. Najczęściej kojarzy się on z piratami, nie tylko dzięki kinematografii. Okazuje się, że pierwsze masowe produkcje tego trunku miały miejsce w rejonach Morza Karaibskiego, gdzie również rozkwitło piractwo. Pierwotny rum osiągał moc do nawet 81% alkoholu. Jednak producenci musieli dostosować się do unijnych norm i tym samym w sklepie możemy spotkać tylko rum rozcieńczony, osiągający do 40% alkoholu.

Do wyboru mamy kilka rodzajów rumu. Różnią się one kolorem i smakiem. Rum biały, zwany też srebrnym jest słodszy i używa się go głównie do drinków takich jak mojito. Rum złoty zawdzięcza swoją nazwę barwie, która jest bursztynowa. Jest również bardziej aromatyczny. Występuje również rum ciemny o mocnym smaku i aromacie, który można także wykorzystywać w kuchni. Na sklepowych półkach spotkać można też rum dodatkowo aromatyzowany np. pomarańczą lub kokosem. Z tego ostatniego powstaje słynny likier- malibu.

Najpierw zmiel cukier w Thermomixie. Następnie dodaj lód i wszystko rozdrobnij. Dodaj limonkę i mięte. Ponownie rozdrobnij. Dodaj rum i wymieszaj. Rozlej do szklanek i uzupełnij wodą gazowaną lub spritem, jeśli chcesz, by drink był słodszy. W tych kilku krokach wiesz już jak zrobić mojito w Thermomixie. Taki drink to świetny pomysł na napój alkoholowy na imprezę czy urodziny.

Alkohol, nawet w formie prozdrowotnych nalewek zakazany jest dla kobiet w ciąży. Alkohol stanowi zagrożenie dla prawidłowego rozwoju dziecka i nie istnieje bezpieczna jego ilość, dlatego naprawdę nie warto ryzykować.

Wartości odżywcze mojito z Thermomixa

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(0g)
Energia (kalorie)
41.66 kcal
0.00 kcal
Białko
0.20 g
0.00 g

Węglowodany w mojito z thermomixa

Na 100g
Na porcję
(0g)
Węglowodany
6.61 g
0.00 g
Węglowodany przyswajalne
5.96 g
0.00 g
Błonnik (nieprzyswajalne)
0.65 g
0.00 g

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(0g)
Tłuszcz
0.05 g
0.00 g
Tłuszcze nasycone
0.03 g
0.00 g
Tłuszcze nienasycone
0.02 g
0.00 g
Tłuszcze jednonasycone
0.00 g
0.00 g
Tłuszcze wielonasycone
0.02 g
0.00 g
Tłuszcze trans
0.00 g
0.00 g
Cholesterol
0.00 mg
0.00 mg
Szacunkowy indeks glikemiczny mojito z Thermomixa 85
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w mojito z Thermomixa

Lista alergenów dla mojito z Thermomixa przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

W przepisie na mojito z Thermomixa nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:

  • limonka owoc
Dane na temat potencjalnych alergenów w tych składnikach musisz wyszukać samodzielnie.

Cena przygotowania mojito z Thermomixa

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Cukier trzcinowy
50 g
5.00
Za 500.0 g
Liczba opakowań 1
0.50
Za 50 g
Lód
350 g
5.00
Za 1000.0 g
Liczba opakowań 1
1.75
Za 350 g
Limonka
200 g
2 sztuki
2.00
Za 100.0 g
Liczba opakowań 2
4.00
Za 200 g
Mięta
20 g
20 liści
6.00
Za 100.0 g
Liczba opakowań 1
1.20
Za 20 g
Rum biały
85 ml
60.00
Za 700.0 ml
Liczba opakowań 1
7.29
Za 85 ml
Woda gazowana
400 ml
1.50
Za 1500.0 ml
Liczba opakowań 1
0.40
Za 400 ml
Koszt składników
81.50
Jak oceniasz przepis na mojito z thermomixa
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 100.0% osób