Zupa mleczna
- Mleko 2% - 2 szklanki (500 ml)
- Ryż biały (80 g)
- Jabłko - 1 duża sztuka (220 g)
Przepis na zupę mleczną krok po kroku
Ryż ugotuj według instrukcji na opakowaniu.
Mleko zagotuj w garnku.
Jabłko obierz i zetrzyj na tarce o grubych oczkach.
Ugotowany ryż odcedź z wody.
Do gotującego się mleka wsyp ugotowany ryż i gotuj przez około 2 minuty.
Do ugotowanego ryżu na mleku dodaj jabłka.
Więcej informacji na temat zupy mlecznej
Zupa mleczna to doskonały pomysł na śniadanie na słodko dla dzieci i dorosłych. Pyszna zupa doskonale sprawdzi się również jako deser serwowane dla najmłodszych. Danie to najlepiej smakuje na ciepło. Przepis na zupę mleczną jest bardzo proste i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania zupy na mleku potrzebne będą następujące produkty spożywcze: mleko, ryż biały oraz jabłka. Produkty te są przystępne cenowo i dostępne w większości sklepów spożywczych.
Jak ugotować zupę mleczną? Ryż ugotuj według instrukcji na opakowaniu. Mleko zagotuj w garnku. Jabłko obierz i zetrzyj na tarce o grubych oczkach. Ugotowany ryż odcedź z wody. Do gotującego się mleka wsyp ugotowany ryż i gotuj przez około 2 minuty. Do ugotowanego ryżu na mleku dodaj jabłka.
Jabłka użyte do przygotowania zupy mlecznej to dobre źródło wielu cennych składników mineralnych oraz witamin. Znajdziemy w nich spore ilości błonnika, który korzystnie wpływa na pasaż jelit oraz przyczynia się do zmniejszenia ryzyka rozwoju chorób nowotworowych jelita grubego. W jabłkach znajdziemy również duże ilości witaminy C, która wspomaga pracę układu odpornościowego naszego organizmu. Podaż witaminy C jest szczególnie ważna w okresie wzmożonej zachorowalności. Ugotowany ryż biały stanowi dobre źródło węglowodanów łatwoprzyswajalnych. Z tego powodu zupę mleczną możemy zaliczyć do dań lekkostrawnych, które bez obawy mogą spożywać osoby zmagające się z chorobami ze strony układu pokarmowego.
Podsumowując tradycyjna, dobra zupa mleczna z jabłkami to doskonała propozycja na słodkie śniadanie serwowane dla dzieci i dorosłych. Doskonale sprawdzi się również podana jako podwieczorek. Zupa mleczna to najlepsza propozycja dla osób zabieganych, ponieważ przygotowanie nie wymaga zbyt dużo czasu. Dodatkowo przepis jest bardzo prosty, dlatego powinien poradzić sobie z nim każdy. Aby przygotować wegańską wersję zupy mlecznej wystarczy zastąpić mleko napojem kokosowym lub owsianym. Zupa mleczna jest dobra do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu i nie należy przechowywać jej w lodówce.
Alergeny w zupie mlecznej
Lista alergenów dla zupy mlecznej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
Wartości odżywcze zupy mlecznej
Zupa mleczna to doskonały pomysł na smaczne śniadanie na słodko. Danie jest doskonałym źródłem białka oraz węglowodanów.
Energia i białka
(400g)
Węglowodany
(400g)
Tłuszcze
(400g)
Witaminy
(400g)
Składniki mineralne
(400g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.