Wywar warzywny
- Marchewka (90 g)
- Cebula (100 g)
- Pietruszka (80 g)
- Seler korzeniowy (80 g)
- Natka pietruszki (45 g)
- Cebula (100 g)
- Por (60 g)
Przepis na wywar warzywny krok po kroku
Warzywa obierz i podziel na mniejsze kawałki.
Całość zalej 2 l wody i gotuj przez 25 minut.
Dodaj ziele i liść laurowy, odrobinę soli i pieprz. Wrzuć połowę natki pietruszki. Całość gotuj kolejne 20 minut.
Do wywaru wkrój pozostałą natkę pietruszki.
-
Rosół z kury
-
Rosół z kaczki
-
Consomme
-
Rosół wołowy
-
Rosół z perliczki
-
Rosół z królika
-
Rosół z indyka
-
Rosół z kurczaka
-
Rosół z gęsi
-
Rosół wegetariański
-
Rosół z kołdunami
-
Rosół z bażanta
-
Wegański rosół
-
Rosołek dla niemowlaka
-
Rosół wołowo drobiowy
-
Lane kluski na rosole
-
Rosół z gołębia
-
Rosół na skrzydełkach
-
Rosół
Więcej informacji na temat wywaru warzywnego
Wywar warzywny jest świetnym dodatkiem do wielu dań. Ma wspaniały smak i niezwykłą klarowność. Z tego przepisu dowiesz się jak zrobić go w bardzo łatwy sposób. To łatwy i szybki pomysł na wspaniały obiad, a także bazę do innych dań. Pięknie się prezentuje, szczególnie ozdobiony zieloną natką pietruszki.
Przepis na wywar warzywny to doskonała opcja na bazę dla wielu różnych zup. Można używać go również do farszów mięsnych. Nie potrzeba specjalnych umiejętności, by ugotować tą pyszną i aromatyczną zupę, która przypada do gustu każdemu. Wystarczy połączyć i poczekać, aż wszystkie składniki zmiękną i oddadzą do wywaru wszystko to, co najlepsze. Nie tylko smak, ale również cenne składniki odżywcze. To wszystko zasługa pysznych warzyw, które podczas długiego gotowania oddają wszystko, co najlepsze do gotowanego wywaru. Dzięki temu zupa oprócz tego, że smakuje bardzo dobrze, to jeszcze jest naprawdę zdrowa. Dlatego najlepiej postawić na dobrej jakości składniki, dzięki którym zupa będzie obfitowała w substancje prozdrowotne. Rosół wspiera zdrowie organizmu, a także pozwala dostarczyć wielu składników odżywczych. Zupa z tej receptury wychodzi niesamowicie smaczna i sprawia, że pachnie nią cały dom. Tak, że ciężko przejść obok niej obojętnie. Ten bulion jest idealną podstawą niedzielnego obiadu. Klasycznego i pełnego smaku.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić wywar warzywny, który będzie pyszny, a przy okazji dobry nawet dla początkujących kucharzy, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym wyborem. Choć jest w pełni wegetariański, to jest naprawdę smaczny. Idealnie sprawdzi się do zupy pomidorowej. Całość jest bez mięsa, więc charakteryzuje się niezwykłą delikatnością. To najlepszy wybór również dla dzieci. Dzięki temu może być częścią zdrowej diety, a także posiłkiem na diecie lekkostrawnej. I choć jest lżejszy, to jego smak jest naprawdę niesamowity. Ten prosty przepis, to wspaniały pomysł na zupę, która zawsze się udaje. Dobrze prezentuje się podany z makaronem, czy lanymi kluskami. Najlepiej smakuje w towarzystwie sporej ilości natki pietruszki.
Alergeny w wywarze warzywnym
Lista alergenów dla wywaru warzywnego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Seler korzeniowy
Wartości odżywcze wywaru warzywnego
To zdrowa opcja, która zawiera sporo witamin.
Energia i białka
(426g)
Węglowodany
(426g)
Tłuszcze
(426g)
Witaminy
(426g)
Składniki mineralne
(426g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.