Szparagi z grilla
- Szparagi - zielone (500 g)
- Oliwa z oliwek - 4 łyżki stołowe (40 ml)
Przepis na szparagi z grilla krok po kroku
Odłam twarde, białe końca szparagów i wyrzuć je.
Łodygi opłucz pod bieżącą wodą, a następnie osusz.
Szparagi dopraw solą i pieprzem oraz wysmaruj oliwą z oliwek.
Tak przygotowane szparagi grilluj przez około 8 minut na ruszcie rozgrzanego grilla (możesz użyć tacki do grillowania). Szparagi co jakiś czas obracaj.
Gotowe szparagi z grilla podawaj na ciepło bezpośrednio po przygotowaniu.
-
Warzywa na grilla
-
Cukinia z grilla
-
Pieczarki z grilla
-
Bakłażan z grilla
-
Bataty z grilla
-
Kukurydza z grilla
-
Bakłażan z piekarnika
-
Ziemniaki z grilla
-
Boczniaki z grilla
-
Kaszanka z kapustą kiszoną z grilla
-
Grillowane szparagi
-
Surówka do łososia
-
Szaszłyki warzywne z grilla
-
Kabaczek z grilla
-
Stek z kalafiora z grilla
-
Warzywa na grilla
Więcej informacji na temat szparagów z grilla
Szparagi z grilla to doskonały pomysł na zdrową, warzywną przekąskę. Pyszne szparagi zielone możemy kupić w sklepie jedynie w sezonie i wzrostu. Sezon ten przypada na okres maja oraz czerwca. Smaczne szparagi z grilla najlepiej smakują z dodatkiem sosu na bazie jogurtu naturalnego z odrobiną czosnku. Przepis na szparagi z grilla jest bardzo prosty, dlatego nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do przygotowania dania potrzebne będą następujące produkty spożywcze: świeże szparagi zielone, oliwa z oliwek, sól oraz pieprz.
Jak zrobić szparagi z grilla? Odłam twarde, białe końca szparagów i wyrzuć je. Łodygi opłucz pod bieżącą wodą, a następnie osusz. Szparagi dopraw solą i pieprzem oraz wysmaruj oliwą z oliwek. Tak przygotowane szparagi grilluj przez około 8 minut na ruszcie rozgrzanego grilla (możesz użyć tacki do grillowania). Szparagi co jakiś czas obracaj. Gotowe szparagi z grilla podawaj na ciepło bezpośrednio po przygotowaniu.
Szparagi zielone to doskonałe źródło wielu witamin i składników mineralnych. Stanowią one źródło wapnia, potasu, magnezu czy selenu. Znajdziemy w nich również kwas foliowy, którego podaż na odpowiednim poziomie jest szczególne ważna w diecie kobiet planujących ciążę lub już w niej będących. Kwas foliowy odpowiada bowiem za zmniejszenie ryzyka rozwoju wad cewy nerwowej płodu. Szparagi zielone zawierają również spore ilości witaminy K, która odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie naszego układu krwionośnego - między innymi witamina K odpowiada za krzepliwość krwi.
Podsumowując prosty przepis na najlepsze szparagi z grilla to doskonały pomysł na przekąskę. Szparagi to przede wszystkim dobre źródło witaminy K i kwasu foliowego, dlatego warto dodać je w sezonie wiosennym do swojej diety. Szparagi na ciepło dobre są bezpośrednio po przygotowaniu. Świetnie sprawdza się także jako dodatek do mięs grillowanych, a także na wegetariańskiego grilla ze znajomymi. Aby delikatnie urozmaicić przepis szparagi możemy owinąć w plasterki boczku i przygotować na grillu.
Alergeny w szparagach z grilla
Lista alergenów dla szparagów z grilla przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na szparagi z grilla
Wartości odżywcze szparagów z grilla
Szparagi z grilla to doskonały dodatek do obiadu. Szparagi stanowią doskonałe źródło wielu cennych składników mineralnych oraz witamin.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.