Cukinia z grilla
- Cukinia - 2 sztuki (400 g)
- Oliwa z oliwek (40 ml)
Przepis na cukinię z grilla krok po kroku
Przygotuj marynatę: w oliwie wymieszaj wszystkie przyprawy.
Cukinię umyj i potnij na krążki o grubości około 3 cm.
Każdy krążek z cukinii nasmaruj marynatą i odstaw na 20 minut, aby cukinie zamarynowały się.
Ugrilluj na rozgrzanym grillu lub na patelni grillowej, do momentu aż każda strona cukinii będzie rumiana.
Cukinię możesz podać z sosami.
-
Pasta z awokado
-
Sałatka na grilla
-
Filet z kurczaka
-
Pasztet z królika
-
Kapusta wigilijna
-
Ceviche
-
Kotlety z soczewicy
-
Dorsz pieczony
-
Bataty z piekarnika
-
Pałki z kurczaka
-
Pieczone buraki
-
Ryba z piekarnika
-
Sałatka z pomidorów
-
Kaszotto z warzywami w pomidorowym sosie z posypką z orzeszków
-
Sałatka z kurczakiem i mango
-
Sałatka z tuńczykiem i jajkiem
-
Koktajl sirt
-
Makaron z fasolką szparagową, kurczakiem i pesto
-
Dietetyczna kolacja
Więcej informacji na temat cukinii z grilla
Cukinia z grilla to idealny pomysł na dodatek do dań mięsnych przygotowanych na grillu. Cukinia żółta i zielona świetnie sprawdzą się jako odmiany do grillowania. Przepis na jej przygotowanie jest bardo prosty, dlatego nie potrzebujesz żadnego doświadczenia kulinarnego, aby ją zrobić. Pewnie zastanawiasz się jak przyrządzić cukinię na grilla. Nic bardziej prostego, wystarczy, że cukinię umyjesz i pokroisz w talarki, zamarynujesz i podpieczesz na grillu. Pieczona cukinia najlepiej smakuje z sosami. Sos jaki polecam do niej przygotujesz z jogurtu naturalnego oraz czosnku przeciśniętego przez praskę. Cukinię możesz przygotować na tradycyjnym grillu, na grillu elektrycznym lub możesz ją usmażyć na patelni grillowej.
Chcesz wiedzieć jak przyprawić cukinię na grilla? Przygotuj przyprawy (sól, pieprz, paprykę wędzoną, tymianek, oregano, paprykę ostrą, czosnek granulowany), uzyskana z nich marynata rozpuszczona w oleju sprawi, że grillowana cukinia zyska wyrazisty smak. Świetnie sprawdzi się w diecie bezglutenowej, ponieważ użyte produkty nie zawierają glutenu. Jest to również dobry przykład szybkiej przekąski na grilla dla wegan oraz wegetarian.
Cukinia jest warzywem niskokalorycznym, dlatego bez obaw może być spożywana przez osoby odchudzające się. Warzywo to jest również lekkostrawne i zawiera wiele składników mineralnych i witamin (potas, magnez, żelazo, witaminę C, K, PP, B1). Cukinia ponadto ma wiele właściwości leczniczych, do których zaliczymy odkwaszanie organizmu, wspieranie odchudzania, przeciwdziałanie zatrzymywania się wody w organizmie, działanie przeciwnowotworowe, zmiejszenie ryzyka wystąpienia zwyrodnienia plamki żółtej, wzmacnianie krzepliwości krwi, usprawnienie pracy mózgu czy zredukowanie stresu.
Podsumowując cukinia na grilla to idealny dodatek do dań grillowych. Świetnie sprawdzi się w większości diet, ponieważ cukinia jest warzywem uniwersalnym. Świetnie smakuje z sosami. Cukinia posiada wiele właściwości zdrowotnych, dlatego warto włączyć ją do swojego codziennego jadłospisu.
Alergeny w cukinii z grilla
Lista alergenów dla cukinii z grilla przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na cukinię z grilla
Wartości odżywcze cukinii z grilla
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.