Surówka z rzepy
- Czarna rzepa (400 g)
- Por (70 g)
- Majonez light (50 g)
- Natka pietruszki (45 g)
Przepis na surówkę z rzepy krok po kroku
Rzepę obierz i zetrzyj na tarce.
Pora pokrój w cienkie paseczki. Połącz z rzepą.
Warzywa dopraw solą, pieprzem, posiekaną natką pietruszki i majonezem.
-
Surówka z czerwonej kapusty
-
Surówka z marchewki
-
Surówka z kapusty pekińskiej
-
Surówka z kiszonej kapusty
-
Surówka z młodej kapusty
-
Surówka z selera
-
Surówka colesław
-
Surówka z marchewki i jabłka
-
Surówka z kalarepy
-
Surówka z buraków
-
Surówka z cukini
-
Surówka z selera naciowego
-
Surówka z sałaty lodowej
-
Surówka z białej kapusty coleslaw
-
Surówka z pora i marchewki
-
Surówka z białej kapusty z majonezem
-
Surówka z kapusty białej
-
Surówka z kiszonych ogórków
-
Surówki obiadowe
Więcej informacji na temat surówki z rzepy
Surówka z rzepy to doskonała opcja dla wszystkich, którzy kochają ciekawe dodatki do dania. Rzepa w takim wydaniu jest smaczna i niezwykle aromatyczna. Będzie wspaniałym dodatkiem nie tylko do obiadu. Na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom tradycyjnej kuchni polskiej.
Przepis na surówkę z rzepy jest niezwykle prosty, więc poradzi sobie z nim nawet początkująca osoba. Jej głównym składnikiem jest oczywiście rzepa. To warzywo niepozorne, jednak naprawdę smaczne. Choć w zwykle nie pojawia się na talerzach zbyt często, warto to zmienić, a ten przepis w tym pomaga. To naprawdę wspaniałe źródło wielu cennych substancji. Ponadto dostarcza naprawdę sporo błonnika, którego brakuje w nowoczesnej diecie. Błonnik nie tylko dba o prawidłowy stan układu pokarmowego, ale również krwionośnego. Korzeń rzepy jest bardzo bogaty w witaminę C, która jest potężnym przeciwutleniaczem. Rzepa jest cennym źródłem witamin z grupy B, które wspierają funkcjonowanie układu nerwowego. Można w niej znaleźć również magnez, żelazo i fosfor. Wszystkie te składniki są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. To dlatego naprawdę warto włączyć ją do diety.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić surówkę z rzepy, która będzie łatwa, szybka i pyszna, to ten prosty przepis będzie wspaniałym rozwiązaniem. Wspaniale sprawdza się do obiadu, zarówno do dań jarskich, jak i mięsnych. To dobra opcja również dla początkujących osób. To pomysł na sałatkę z rzepy, która jest po prostu najlepsza. Do przygotowania tej surówki naprawdę nie trzeba wiele. Wystarczy tylko tarka i duża miska. W takim wydaniu rzepa jest naprawdę wspaniała. To dlatego, że otacza ją niezwykły sos na bazie majonezu i jogurtu, który tworzy z nią wspaniałą kompozycję. W tej mieszance to jogurt powinien grać główne skrzypce, gdyż jest lżejszy, ma więcej białka, a mniej nasyconego tłuszczu. Całość jest prosta, a przy tym niezwykle aromatyczna. Do surówki nie potrzeba nawet dodawać dużej ilości ziół i przypraw. Rzepa charakteryzuje się słodyczą i delikatną goryczą, która wspaniale współgra z lekkim sosem. To surówka, która sprawdzi się na co dzień.
Alergeny w surówce z rzepy
Lista alergenów dla surówki z rzepy przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- majonez light
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- majonez light
Wartości odżywcze surówki z rzepy
To opcja pełna witamin i błonnika, więc może pojawiać się w menu często.
Energia i białka
(141g)
Węglowodany
(141g)
Tłuszcze
(141g)
Witaminy
(141g)
Składniki mineralne
(141g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.