Sok z wiśni
- Wiśnie (1000 g)
- Cukier (1000 g)
- Sok z cytryny - 1 cytryna (100 ml)
Przepis na sok z wiśni krok po kroku
Dodatkowo przygotuj wodę - 1 litr. Wiśnie pozbaw pestek.
Włóż wiśnie do garnka i wsyp cukier. Delikatnie podgrzewaj.
Wlej wodę, sok z cytryny i wymieszaj.
Gdy owoce się rozpadną przestań ogrzewać.
Odcedź sok od owoców i przelej do szklanych butelek.
Więcej informacji na temat soku z wiśni
Jeszcze niedawno do posiłków nasze mamy czy babcie przygotowywały domowe soki lub kompoty z wielu rodzajów owoców. Teraz ludzie coraz rzadziej to robią, tłumacząc się brakiem czasu. Dzisiaj przedstawię Ci przepis na sok z wiśni, który będzie bardzo prosty i szybki.
Koniecznie poznaj mój sprawdzony przepis i przekonaj się ile cukru dać i jakie powinny być proporcje.
Sok z wiśni powstaje tylko z kilku składników takich jak: wiśnie, woda, cukier i sok z cytryny.
W moim przepisie użyłam cukru, zamiast niego możesz użyć cukru brązowego, nie robi to jednak wielkiej różnicy.
Nasz organizm tak samo metabolizuje cukier biały, jak i brązowy, różnią się praktycznie tylko źródłem pochodzenia. Cukier biały pozyskiwany jest z buraków, a brązowy z trzciny cukrowej.
Zatem, jak zrobić sok z wiśni?
W pierwszej kolejności przygotuj owoce, dokładnie je umyj i usuń pestki. Możesz też skorzystać z wiśni drylowanych.
Wiśnie włóż do garnka i zasyp cukrem, zacznij delikatnie podgrzewać. Jeśli masz trochę więcej czasu odstaw wiśnie pod cukrem na 24 godziny, wtedy zaczną one puszczać sok, o który nam chodzi. Jeśli zależy Ci na czasie, zacznij delikatne podgrzewanie. Dodaj wodę i sok z cytryny. Po chwili cukier powinien się rozpuścić, a owoce rozpaść na mniejsze kawałki.
W tym momencie przestań ogrzewanie.
Możesz zostawić sok do ostygnięcia, a później przelać przez sitko lub gazę po to, aby pozbyć się kawałków owoców.
Tak przygotowany sok przelej do butelek. Kawałki owoców możesz śmiało użyć do domowych wypieków lub po prostu zjeść.
Tak przygotowany sok to dobry pomysł na pyszny dodatek do każdego posiłku w rodzinnym gronie. Jeśli masz ochotę, przygotuj go w większej ilości i przegotuj na zimę.
Sam widzisz, jak prosty jest mój przepis na domowy sok, potrzebujesz tylko odrobiny czasu, chęci i podstawowe składniki, które znajdziesz w większości sklepów.
W podobny sposób przygotujesz sok z wielu dostępnych owoców. Wybierz swoje ulubione i przygotuj domowe, zdrowe przetwory.
Nie pozostało mi nic innego jak życzyć Ci smacznego!
Alergeny w soku z wiśni
Lista alergenów dla soku z wiśni przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na sok z wiśni
Wartości odżywcze soku z wiśni
Możesz skorzystać z gotowych wiśni drylowanych.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.