Schab z piekarnika
- Karkówka wieprzowa (400 g)
- Oliwa z oliwek - 4 łyżki (60 ml)
- Bulion warzywny - 1 szklanka (250 ml)
Przepis na schab z piekarnika krok po kroku
Schab podziel na plastry.
W misce zmieszaj oliwę z przyprawami.
Wsadź schab do miski z marynatą i odstaw na 30 minut do lodówki.
Plastry schabu przełóż do naczynia żaroodpornego wraz z marynatą.
Mięso zalej bulionem.
Całość piecz w piekarniku nagrzanym do 200 stopni C przez 50 minut.
-
Strogonow
-
Schab pieczony
-
Gulasz wołowy
-
Gulasz
-
Żurek wielkanocny
-
Gulasz z indyka
-
Pieczeń rzymska
-
Przepiórka
-
Pierś z kaczki
-
Bigos z kiszonej kapusty
-
Żur wielkanocny
-
Łosoś z piekarnika
-
Żurek
-
Roladki z kurczaka
-
Schab ze śliwką pieczony
-
Ryba po grecku tradycyjna
-
Barszcz wigilijny
-
Udziec z indyka
-
Świąteczny obiad
Więcej informacji na temat schabu z piekarnika
Schab z piekarnika to danie niezwykle popularne w polskiej tradycji kulinarnej. Nieodłącznie kojarzy się ze świętami czy uroczystymi obiadami. To dlatego, że zwykle pojawia się w menu jako pieczeń, czy schab nadziewany śliwkami i morelami. Jednak nie jest to jedyna opcja, w jakiej warto przygotować to mięso. Ze względu na jego delikatność i łagodny smak wspaniale sprawdza się również w daniach, które podkręcone są dużą ilością przypraw. Ten przepis taki właśnie jest. Sprawdzi się idealnie dla każdego, kto kocha mięso, jednak szuka ciekawej alternatywy dla tradycyjnych, nieco nudnych już, receptur.
Przepis na schab z piekarnika jest niezwykle prosty, więc wspaniale sprawdzi się dla wszystkich osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z gotowaniem. Do jego przygotowania przyda się tylko piekarnik i naczynie żaroodporne. W tym przepisie konieczne jest zamarynowanie mięsa, gdyż to ten proces wpływa na niezwykły smak po pieczeniu. Choć czas marynowania może wydawać się długi, nie należy go skracać, gdyż wpłynie to negatywnie na jakość potrawy. Marynowanie można za to wydłużyć, mięso może leżakować w lodówce nawet 12 godzin, by było odpowiednio smaczne i kruche. W tej recepturze nie obsmaża się mięsa najpierw na patelni, co pozwala zaoszczędzić nieco czasu, ale również jest znacznie zdrowsze. Dzięki temu mięso delikatnie dusi się w sosie własnym.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić schab z piekarnika w sposób naprawdę prosty, ale bardzo smaczny, to ta receptura na pewno przypadnie ci do gustu. Całość, choć nieco czasochłonna, jest zdecydowanie warta ilości włożonego czasu, gdyż efekt zaskakuje smakiem. Tak przygotowane mięso jest świetną podstawą każdego obiadu. Można je podawać samo, ale również z dodatkiem sosu, który wytwarza się podczas pieczenia. Wystarczy dodać do niego nieco mąki, by go zagęścić. To wspaniały pomysł na obiad, nawet dla osób na diecie. Choć w przepisie piecze się schab w plastrach, równie dobrze można przygotować go w całości, będzie tak samo pyszny. To dobry sposób na urozmaicenie tradycyjnego menu. Schab pieczony w taki sposób staje się niezwykle soczysty i bardzo kruchy, po prostu najlepszy.
Alergeny w schabie z piekarnika
Lista alergenów dla schabu z piekarnika przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
Wartości odżywcze schabu z piekarnika
To zdrowa opcja, jednak czerwone mięso nie powinno gościć w menu częściej niż 2 razy w tygodniu.
Energia i białka
(178g)
Węglowodany
(178g)
Tłuszcze
(178g)
Witaminy
(178g)
Składniki mineralne
(178g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.