Schab z morelami
- Schab wieprzowy bez kości (1000 g)
- Morele (200 g)
Przepis na schab z morelami krok po kroku
Mięso oczyść i ponacinaj wieloma dość głębokimi otworami wzdłuż całego kawałka.
Każdy otwór możesz poszerzyć palcem, następnie włóż do każdego morelę.
Mięso natrzyj solą, pieprzem i przyprawami.
Mięso przełóż do naczynia żaroodpornego i piecz przez 60 minut.
Więcej informacji na temat schabu z morelami
Schab z morelami to niezwykle smaczny pomysł na wykwintne danie obiadowe. Jest smaczne, a przy tym delikatne i bardzo soczyste. Sprawdzi się idealnie na posiłek dla całej rodziny. By stworzyć na jego podstawie naprawdę zdrowe i zbilansowane danie wystarczy tylko dodać do niego źródła węglowodanów, na przykład ziemniaków czy kaszy, a także świeżych warzyw.
Przepis na schab z morelami to wspaniała alternatywa dla popularnych z tego kawałka mięsa kotletów schabowych. W wersji faszerowanej schab nabiera wykwintności i będzie dobrym wyborem zwłaszcza na uroczyste okazje. W takiej wersji smakuje naprawdę wspaniale, to ze względu na dodatek suszonych owoców, które wspaniale komponują się z tym rodzajem mięsa. Ze względu na jego delikatność. Warto wybierać do tego przepisu mięso chudsze, jednak nie takie, które całkowicie pozbawione jest tłuszczy, gdyż może za bardzo wyschnąć podczas pieczenia, przez co stanie się twardy, gumowy i niejadalny. Jeśli kawałek ma, choć odrobinę tłuszczu nie warto go odkrawać, gdyż wytopi się on, sprawiając, że pieczeń nie będzie przesuszona. W tym daniu szczególną rolę odgrywają suszone morele, które, choć wartościowe nie goszczą w menu zbyt często. Warto to zmienić, gdyż dostarczają sporo prozdrowotnych składników. Jednym z nich jest prowitamina A, czyli beta-karoten, który dba o dobry wzrok, ale również o młodą skórę, włosy i paznokcie. Pomaga również wzmocnić układ odpornościowy i zwalczać infekcje szybciej. Beta-karoten jest też niezwykle silnym antyoksydantem chroniącym przed wystąpieniem nowotworów. Dodatkowo to naprawdę świetne źródło błonnika pokarmowego, który pozytywnie wpływa na układ trawienny, zwłaszcza na końcowy jego odcinek. Obniża również stężenie cukru i złego cholesterolu w organizmie.
To mięso będzie idealnym wyborem na obiad, zwłaszcza na święta, gdyż jest niezwykle pyszny. To dobry wybór dla miłośników tradycyjnych dań. Z tego przepisu dowiesz się jak zrobić schab z morelami, w naprawdę łatwy sposób. Przez to, że jest nadziewany owocami, staje się niezwykle aromatyczny i nie potrzebuje zbyt dużego dodatku innych przypraw. Schab pieczony z morelami można też wykonać w rękawie, przez co będzie jeszcze bardziej lekkostrawny.
Alergeny w schabie z morelami
Lista alergenów dla schabu z morelami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na schab z morelami
Wartości odżywcze schabu z morelami
To danie, które jest zdrowe, jednak ze względu na duży udział czerwonego mięsa nie powinno gościć w menu częściej niż 2 razy w tygodniu.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.