Pomidory w butelce
- Pomidor (2000 g)
- Oliwa z oliwek (45 ml)
Przepis na pomidory w butelce krok po kroku
Pomidory opłucz i obierz ze skóry.
Warzywa pokrój w bardzo drobną kostkę.
Na patelni rozgrzej oliwę i podsmaż na niej pomidory, ciągle mieszając, aż do pełnej miękkości.
Pomidory ostudź i przełóż do butelki.
Całość dobrze zakręć.
-
Pulpety w sosie pomidorowym
-
Passata pomidorowa
-
Sałatka z zielonych pomidorów
-
Sałatka z pomidorów
-
Sałatka z suszonymi pomidorami
-
Leczo z kurczakiem
-
Sos meksykański
-
Pasta z suszonych pomidorów
-
Pomidory w słoikach
-
Śledzie z suszonymi pomidorami
-
Leczo na zimę
-
Pulpa pomidorowa
-
Sałata z zielonych pomidorów na zimę
-
Przecier pomidorowy Thermomix
-
Domowy ketchup
-
Ketchup z dyni
-
Sałatka z makaronem i suszonymi pomidorami
-
Pesto z suszonych pomidorów
-
Przetwory z pomidorów
Więcej informacji na temat pomidorów w butelce
Pomidory w butelce to doskonała opcja dla wszystkich miłośników ciekawych dań. Całość jest prosta, szybka i sprawdzi się idealnie na zimę, jako baza do zup i sosów. Już w kilka chwil stworzysz to pachnące włoskimi wakacjami kulinarne arcydzieło, wyłącznie z kilku produktów.
Przepis na pomidory w butelce to coś dla osób, które kochają przetwory. Tak stworzone przetwory są po prostu smaczne. Całość sprawdzi się doskonale jako baza do sosów, np. do spaghetti lub pizzy, ale także zupy. Choć taki przecier jest łatwo dostępny w wersji gotowej do kupienia w wielu sklepach, ten domowy, własnoręcznie przygotowany, jest od niego dużo lepszy, a przy tym znacznie zdrowszy. Zawiera znacznie mniej soli, a także jest wolny od wzmacniaczy smaku i konserwantów, dzięki czemu jest bezpieczny nawet dla najmłodszych. Jego smak jest tak wspaniały, że każdy, kto przygotuje go choć raz, już nigdy nie sięgnie po gotową wersję. Świetnie komponuje się z makaronem, ale nie tylko.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić pomidory w butelce, by były pyszne, a przy okazji dobre dla zdrowia, to ten przepis sprawdzi się idealnie. Choć zwykle wkłada się pomidory do słoików, przyda się tylko szklana butelka. W tym przypadku należy przygotować całe pomidory, ale również odrobinę ziół. Do jego przygotowania wystarczy tylko kilka produktów, które są niezwykle łatwo dostępne w każdym sklepie i w większości domowych spiżarni. Główną rolę odgrywają w nim pomidory. Pomidory to niezwykle zdrowe warzywa, dlatego dobrze jest aby gościły w menu niezwykle często. To wspaniałe źródło potasu, które dobrze wpływa na cały organizm. Zwłaszcza mięśnie i serce. Jednak najważniejszą prozdrowotną substancją, która się w nich znajduje, jest likopen. To potężny antyoksydant chroniący organizm przed nowotworami. Choć mogłoby się wydawać, że więcej znajduje się go w świeżych warzywach, to tak naprawdę znacznie większe ilości tej substancji znajdują się w przetworzonych. To doskonała opcja dla wszystkich, którzy kochają proste rozwiązania, które pozwalają oszczędzać czas i zapobiegają marnowaniu jedzenia.
Alergeny w pomidorach w butelce
Lista alergenów dla pomidorów w butelce przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na pomidory w butelce
Wartości odżywcze pomidorów w butelce
To opcja pełna witamin i antyoksydantów, więc może pojawiać się w menu często.
Energia i białka
(205g)
Węglowodany
(205g)
Tłuszcze
(205g)
Witaminy
(205g)
Składniki mineralne
(205g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.