Polewa z cukru pudru
- Cukier (140 g)
- Sok z cytryny (10 ml)
Przepis na polewę z cukru pudru krok po kroku
Cukier puder przesiej do miski.
Dolej sok z cytryny i za pomocą łyżki bardzo dokładnie utrzyj, aż do uzyskania gładkiej i jednolitej konsystencji.
Gotowym lukrem możesz dekorować ciasta, ciasteczka i inne słodkości.
Więcej informacji na temat polewy z cukru pudru
Polewa z cukru pudru to nic innego jak stary dobry lukier. Sprawdza się idealnie do wszystkich słodkich wypieków od ciasteczek, przez pączki, aż po wielkanocne babki.
Przepis na polewę z cukru pudru to doskonały pomysł na smaczny i niezwykle prosty dodatek, który odmieni każdy wypiek, sprawiając, że smakuje on znacznie lepiej. Najlepsza polewa to ta, przygotowana z prostych składników, zaraz po upieczeniu ciasta. Całość jest bardzo łatwa, dlatego poradzi sobie z nią nawet początkujący cukiernik. Choć bez problemu można dostać gotowy lukier w każdym sklepie, to ten zrobiony samodzielnie smakuje lepiej, a przy tym pozbawiony jest konserwantów, czy wzmacniaczy smaku i koloru. Choć jest bardzo delikatny w smaku, to wciąż znacznie lepsza opcja niż ten dostępny w sprzedaży. Samodzielne wykonanie lukru zabiera naprawdę niewiele czasu. Wystarczy tylko kilka minut, by całość była gotowa do użycia. Można nim dekorować babeczki, ciastka, pierniczki czy inne ciasta. Ma uniwersalny smak, dlatego sprawdzi się naprawdę wszędzie.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić polewę z cukru pudru, by była szybka, tania i smaczna, to ten prosty przepis sprawdzi się idealnie. Sprawdzi się, gdy nie wiesz, co dodać do ciasta, by było bardziej efektowne. Lukier jest wspaniałym dodatkiem do tego tradycyjnego ciasta, który sprawia, że całość smakuje znacznie lepiej. Powoduje też, że ciasto prezentuje się bardziej elegancko. Lukier ma biały kolor, dlatego wspaniale kontrastuje z ciemnymi wypiekami, idealnie sprawdzi się więc na makowcach, czy babkach czekoladowych, a także pierniczkach. My pyszny, lekko cytrynowy smak, dzięki czemu nie jest zbyt mdlący. By zrobić dobry lukier wystarczy odrobina cukru pudru i sok z cytryny. Jeśli nie ma się cukru pudru, wystarczy zmielić w młynku odrobinę cukru w kryształkach. W taki sposób powstanie cukier puder idealny do lukru. Można również pominąć dodatek soku z cytryny, jeśli nie lubi się tego posmaku. W takim wypadku należy zastąpić sok taką samą ilością wody i to w niej rozpuścić cukier. Nie należy jednak przesadzać z ilością płynów, gdyż wtedy lukier będzie zbyt rzadki, nie będzie też miał odpowiedniego koloru.
Alergeny w polewie z cukru pudru
Lista alergenów dla polewy z cukru pudru przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na polewę z cukru pudru
Wartości odżywcze polewy z cukru pudru
Ta opcja zawiera sporo cukru, dlatego nie powinna gościć zbyt często w naszej diecie.
Energia i białka
(150g)
Węglowodany
(150g)
Tłuszcze
(150g)
Witaminy
(150g)
Składniki mineralne
(150g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.