Polewa lukrowa
- Cukier puder - 1 szklanka (250 g)
- Sok z cytryny - 7 łyżek (1 ml)
Przepis na polewę lukrową krok po kroku
Cukier puder przesiej przez sitko do miski.
Dodawaj stopniowo sok z cytryny.
Energicznie ucieraj do momentu, aż powstanie kremowa polewa.
Więcej informacji na temat polewy lukrowej
Polewa lukrowa wszystkim znana bardziej jako lukier.
Dzisiaj pokaże Ci jak zrobić polewę lukrową w bardzo prosty sposób, całość nie zajmie Ci więcej niż 15 minut.
Domowa polewa jest łatwa w przygotowaniu i bardzo dobra. Będzie zdecydowanie lepszym wyborem niż wersje kupne w sklepie. Dzięki temu, że przygotujesz ją od podstaw, będziesz mieć pewność, że nasza polewa jest wolna od barwników i konserwantów. Jednym słowem po prostu najlepsza. Dodatki do żywności są niestety bardzo powszechnie używane w produkcji. Szczególnie używa się ich do produktów, które charakteryzują się długim terminem spożycia. Producenci chcą, aby to ich produkt był najbardziej atrakcyjny na rynku, dlatego często można się spotkać z dodatkiem barwników i ulepszaczy. Oczywiście, są one uznane za bezpieczne, należy pamiętać jednak, że nie charakteryzują się pozytywnym wpływem na nasz organizm.
Zatem poznaj mój przepis na polewę lukrową.
Przygotujesz ją ze składników, które na pewno masz w swoim domu.
Będziesz potrzebować cukier puder i odrobinę soku z cytryny.
Wystarczy, że przesiejesz go przez sitko do miseczki i zaczniesz dodawać stopniowo sok z cytryny. Teraz energicznie ucieraj, do momentu, gdy cukier puder zamieni się w gładką, białą, kremową masę. Sok z cytryny możesz zamienić, także na wodę. Nie ma to większego znaczenia. Ja jednak zawsze korzystam z soku z cytryny.
Sam widzisz, jaki to prosty przepis, lukier możesz wykorzystać do ciast, aby je pięknie udekorować.
Teraz w okresie Świąt Bożego Narodzenia polewa lukrowa to dobry pomysł na dekoracje do pierników. Możesz użyć mojej podstawowej wersji z tego przepisu, gdy potrzebujesz białego lukru. Jeśli, chcesz ozdobić ciasto lub pierniki za pomocą kolorowego lukru, dodaj do niego kroplę odpowiedniego barwnika.
Pamiętaj, aby przy tym wyborze zwrócić szczególną uwagę na skład barwnika, który dodajesz.
Pomysłów na wykorzystanie lukru jest bardzo wiele, na pewno przyda Ci się on przy nie jednym słodkim wypieku.
Dobrze, że polewa to bardzo szybka i łatwa sprawa, poradzi sobie z nią każdy, nawet osoba, która nie ma dużego doświadczenia w kuchni.
Alergeny w polewie lukrowej
Lista alergenów dla polewy lukrowej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na polewę lukrową
Wartości odżywcze polewy lukrowej
Domowy lukier to zdecydowanie lepsza wersja niż kupna w sklepie. Dzięki samodzielnemu przygotowaniu mamy pewność, że lukier jest wolny od barwników i konserwantów.
Energia i białka
(25g)
Węglowodany
(25g)
Tłuszcze
(25g)
Witaminy
(25g)
Składniki mineralne
(25g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.