Panierka do schabowego
Przepis na panierkę do schabowego krok po kroku
Na mały talerzyk wbij jajko i roztrzep je widelcem. Dodaj sól, pierz i paprykę słodką.
Na drugim talerzyku wysyp bułkę tartą. Kotlety mocz najpierw w jajku, a następnie w bułce tartej.
Panierka wystarcza na około 4-5 kotletów.
Kotlety po panierowaniu można smażyć lub piec.
Więcej informacji na temat panierki do schabowego
Panierka do schabowego to wspaniały dodatek, dzięki któremu ten pyszny kotlet zachwyca smakiem i aromatem. Panierka z przepisu sprawdzi się nie tylko do schabu.
Przepis na panierkę do schabowego to najlepsza opcja, by zmienić prosty schab w tradycyjny kotlet. Jest pyszna i chrupiąca, dzięki czemu ciężko jest się oderwać od kotletów. Do panierki dobrze jest użyć bułki tartej, jednak da się zrobić ją również z płatków owsianych czy kukurydzianych. W wersji z bułką są jednak bardziej tradycyjne. Bułka tarta sprawia, że kotlety są niezwykle chrupiące. By dobrze przyklejała się do mięsa, konieczne jest użycie jajka.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić panierkę do kotletów schabowych, by była szybka, łatwa i smaczna, to ten prosty przepis będzie wspaniałym rozwiązaniem. To dobry pomysł na posiłek szczególnie dla miłośników mięsnych potraw, które na pewno docenią miękki i kruchy schab, ukryty pod chrupiącą panierką z bułki tartej. Bułkę tartą możesz kupić w każdym sklepie i w piekarni. Możesz też przygotować ją zupełnie samodzielnie. Potrzeba do tego nieco czerstwego pieczywa i maszynki do mielenia lub blendera. By całość była zdrowsza, możesz użyć bułek pełnoziarnistych, które zawierają dużo błonnika i wspierają działanie układu pokarmowego, zwłaszcza jelit. Jest to więc dobre połączenie, gdyż duży udział czerwonego mięsa w diecie negatywnie wpływa właśnie na ten narząd.
Zwykle uważa się, że panierka jest niezwykle niezdrowym dodatkiem. Po pierwsze, zawiera dość sporo kalorii, a po drugie pochłania sporo tłuszczu. Choć na kaloryczność nie można poradzić zbyt wiele, to ze wchłanianiem tłuszczu już wiele można zdziałać. Panierka nasiąka tłuszczem wtedy, gdy wkłada się mięso do oleju niezbyt nagrzanego. By tego uniknąć należy poczekać, aż olej będzie już mocno nagrzany. Po wylaniu oleju nie układaj na nim od razu mięsa, tylko poczekaj chwilę, by olej zaczął nieco skwierczeć. Dzięki temu panierka nie wchłonie tłuszczu i będzie niezwykle chrupiąca. Właśnie w odpowiedniej temperaturze tkwi cała tajemnica dobrej panierki.
Alergeny w panierce do schabowego
Lista alergenów dla panierki do schabowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bułka tarta
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze panierki do schabowego
To opcja o dużym indeksie glikemicznym, więc nie będzie odpowiednia dla osób z problemami z gospodarką cukrową.
Energia i białka
(50g)
Węglowodany
(50g)
Tłuszcze
(50g)
Witaminy
(50g)
Składniki mineralne
(50g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.