Ostrygi
- Ostrygi - 20 szt (600 g)
- Cytryna - 1 szt (90 g)
- Koperek - 1 pęczek (45 g)
- Ocet winny - 1 łyżka (20 ml)
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
Przepis na ostrygi krok po kroku
Ostrygi delikatnie otwórz, wylej znajdujący się w środku płyn i wyciągnij je z muszli. Muszle dokładnie opłucz.
Do małej miseczki przelej sok wyciśnięty z jednej cytryny, ocet, posiekany koperek i czosnek.
Do tak przygotowanej marynaty włóż ostrygi i trzymaj je w lodówce przez 20 minut.
Po tym czasie ostrygi delikatnie ułóż w otwartych muszlach.
Więcej informacji na temat ostryg
Ostrygi to owoce morza, które zwykle kojarzone są z bardzo wykwintną potrawą. Jednak od kiedy są szerzej dostępne w większości dużych sklepów, coraz więcej osób może sobie pozwolić na ich spróbowanie. Zdecydowanie warto się skusić i przygotować je w najprostszej postaci, by zasmakować w ich naturalnym smaku.
Przepis na ostrygi jest niezwykle łatwy i naprawdę ekspresowy w wykonaniu. Do ich przygotowania nie potrzebna jest żadna obróbka termiczna, dlatego świetnie sprawdzą się jako ekspresowa przekąska. To również świetny pomysł na pyszną i lekką przystawkę.
Z tego przepisu dowiesz się jak zrobić ostrygi, w sposób nieskomplikowany. Dzięki temu będą mogły gościć na twoim stole znacznie częściej. Te owoce morza to naprawdę zdrowy dodatek do diety. Ostrygi zawierają małą ilość kalorii, dzięki czemu świetnie sprawdzą się również na diecie redukcyjnej. To wspaniałe źródło wielu cennych witamin i składników mineralnych. Zawierają sporo cynku, który wspaniale wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego. Ostrygi dostarczają także witaminy D, potasu, magnezu i fosforu, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Jeśli szukasz inspiracji na to jak przyrządzić ostrygi w sposób łatwy, ale naprawdę pyszny, ten przepis będzie strzałem w dziesiątkę. Dowiesz się z niego w jaki sposób odmienić te owoce morza, w naprawdę wspaniałą przekąskę.
Świeże ostrygi to produkt, który coraz częściej można kupić w większych sklepach, dlatego warto z tego skorzystać i przygotować tą jakże prostą, a także pyszną przekąskę. Ostrygi z czosnkiem i koprem połączone z sokiem cytrynowym smakują niezwykle. To połączenie idealne. Choć jest to danie bardzo proste i nieskomplikowane, to wcale nie jest nudne. W tym wydaniu prostota jest niemal luksusowa.
W takim wydaniu ostrygi są naprawdę pyszne. Są wspaniałym źródłem pełnowartościowego białka, a także wielu cennych składników odżywczych, dzięki temu są naprawdę cennym składnikiem diety. Podawane z czosnkiem i koperkiem tworzą smaczne danie, pełne aromatu.
Alergeny w ostrygach
Lista alergenów dla ostryg przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mięczaki i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- ostrygi
-
Dwutlenek siarki i siarczyny - alergen może być obecny w:
- Ocet winny
Wartości odżywcze ostryg
To zdrowy wybór na przekąskę ze względu na duży udział cynku i selenu.
Energia i białka
(383g)
Węglowodany
(383g)
Tłuszcze
(383g)
Witaminy
(383g)
Składniki mineralne
(383g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.