Ogórki w zalewie octowej
- Ogórek (3000 g)
- Ocet spirytusowy (1000 ml)
- Cukier (100 g)
- Sól (50 g)
- Chrzan - 1 duży korzeń (80 g)
- Czosnek - 10 ząbków (50 g)
Przepis na ogórki w zalewie octowej krok po kroku
Przygotuj słoiki - dokładnie je umyj i wyparz.
Do każdego słoika włóż ząbek czosnku, kawałek chrzanu, kilka ziaren ziela angielskiego i gorczycy oraz gałązki koperku.
Ogórki bardzo dokładnie wyszoruj i ciasno układaj w słoikach.
W garnku zagotuj 3 litry wody z octem, solą i cukrem. Wymieszaj.
Ogórki w słoikach zalej gorącą zalewą.
Zakręć i zawekuj.
-
Ogórki małosolne
-
Ogórki kiszone
-
Ogórki konserwowe
-
Ogórki na zimę
-
Ogórki z curry
-
Ogórki z chili
-
Ogórki w musztardzie
-
Pikle z ogórków
-
Ogórki z kurkumą
-
Ogórki małosolne na sucho
-
Sałatka z ogórków do słoików
-
Ogórki z miodem
-
Zalewa na korniszony
-
Ogórki kwaszone
-
Ogórki kanapkowe w zalewie słodko-kwaśnej
-
Sok z kiszonych ogórków
-
Ogórki po kozacku
-
Ogórki z papryką
-
Przetwory z ogórków
Więcej informacji na temat ogórków w zalewie octowej
Ogórki w zalewie octowej to pomysł na pyszne, domowe przetwory na zimę. Aromatyczne, chrupiące ogórki ze słoika mogą posłużyć jako smaczny, zdrowy i niskokaloryczny dodatek do kanapek, sałatek, a także jako samodzielna przekąska, czy zagryzka. W zależności od indywidualnych przyzwyczajeń i preferencji smakowych ogórki możemy przygotować w nieco innych wersjach smakowych, dodając różne ilości poszczególnych przypraw. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić ogórki w zalewie octowej do słoików, koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz sprawdzony przepis, dzięki któremu przygotujesz je prosto i szybko. Na pewno poradzisz sobie z tym przepisem, nawet jeśli nie masz dużego doświadczenia kulinarnego. Ogórki w zalewie octowej najlepiej przygotować latem podczas trwającego sezonu na ogórki. Wtedy są najlepsze, najtańsze, mają też najwięcej wartości odżywczych, witamin i składników mineralnych. Poprzez zamkniecie ich w słoikach możesz przedłużyć ich trwałość, nadać im nowy, wyrazisty i charakterystyczny smak. Dzięki temu, w chłodniejsze dni w każdej chwili możesz po nie sięgnąć i cieszyć się ich pysznym smakiem. Przepis na ogórki w zalewie octowej jest bardzo prosty i nie wymaga większych zdolności kulinarnych, zaawansowanego sprzętu, czy wielu godzin spędzonych w kuchni. Aby przygotować zalewę do ogórków potrzebujesz jedynie wody, octu, cukru i soli, a także przypraw. Świetnie sprawdzają się przede wszystkich świeży chrzan i czosnek, koper, ziarna ziela angielskiego i gorczycy. Ich ilość możesz dopasować do własnych preferencji, nie bój się więc eksperymentować w kuchni. Możesz dodać na przykład papryczkę chilli lub przyprawę do grilla. Jak zrobić ogórki w zalewie octowej? Wystarczy, że w każdym słoiku umieścisz porcje przypraw, dokładnie umyte ogórki i całość zalejesz gorącą zalewą octową. Po szczelnym zakręceniu słoików i ich zawekowaniu ogórki w zalewie octowej są gotowe. Jak widać, przepis wcale nie jest skomplikowany ani wymagający, a przygotowane w ten sposób ogórki świetnie sprawdzą się na niejedną okazję.
Alergeny w ogórkach w zalewie octowej
Lista alergenów dla ogórków w zalewie octowej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na ogórki w zalewie octowej
Wartości odżywcze ogórków w zalewie octowej
Zalewy octowe nie są polecane osobom z wrażliwym żołądkiem i stanami zapalnymi przewodu pokarmowego, ponieważ mogą nasilać dolegliwości.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.