Ogórki kanapkowe z curry
- Ogórek - 40 średnich sztuk (4000 g)
- Cukier (200 g)
Przepis na ogórki kanapkowe z curry krok po kroku
W garnku umieść 2 litry wody, wlej 700 ml octu, dodaj cukier, dwie łyżki soli oraz liść laurowy, ziele angielskie oraz 4 łyżki curry, zagotuj.
Ogórki umyj dokładnie i pokrój w plastry przez całą długość ogórka.
Umieść ogórki w słoikach i zalej gorącą zalewą.
Zakręć dokładnie i wstaw do garnka, wlej wody do 2/3 wysokości słoików i gotuj na średnim ogniu przez 20 minut.
Wyjmij o postaw do góry dnem.
-
Kurczak curry
-
Kurczak w sosie curry
-
Ogórki z curry
-
Makaron ryżowy z kurczakiem
-
Zielone curry
-
Currywurst
-
Kurczak po tajlandzku
-
Zupa tajska z krewetkami
-
Kurczak z ananasem
-
Oryginalna zupa tajska z mlekiem kokosowym
-
Czerwone curry
-
Laksa
-
Massaman curry
-
Marynowana cukinia
-
Kurczak curry z mlekiem kokosowym
-
Curry z kalafiora
-
Ryż z curry
-
Curry z dyni
-
Dania z curry
Więcej informacji na temat ogórków kanapkowych z curry
Ogórki kanapkowe to pokrojone w plastry pikle w curry, idealnie smakują jako dodatek na kanapkę. Pikle świetnie nadają się do słoików przygotowane jako zapasy na zimę. Przepis na ogórki kanapkowe z curry jest bardzo łatwy, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego aby go przygotować. Podstawą przepisu jest zalewa octowa z curry. Do przygotowania ogórków potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: ogórki gruntowe najlepiej duże aby można je było łatwo pokroić w plastry, woda, ocet spirytusowy, cukier, sól, ziele angielskie, liść laurowy, przyprawa curry.
Jak zrobić ogórki kanapkowe z curry? W dużym garnku umieść 2 litry wody, wlej 700 ml octu, dodaj cukier, dwie łyżki soli oraz liść laurowy, ziele angielskie oraz 4 łyżki curry, zagotuj. Ogórki umyj dokładnie i pokrój w plastry przez całą długość ogórka. Umieść ogórki w słoikach i zalej gorącą zalewą. Zakręć dokładnie i wstaw do garnka, wlej wody do 2/3 wysokości słoików i gotuj na średnim ogniu przez 20 minut. Wyjmij o postaw do góry dnem. Ogórki możesz przechowywać przez długi czas. Gotowe do spożycia są po około 2 tygodniach.
Curry to tradycyjna przyprawa kuchni indyjskiej. Jej charakterystyczny kolor to zasługa dodatku kurkumy. W jej skład wchodzi wiele ziół i przypraw. Kurkuma jest bogatym naturalnym źródłem kurkuminy czyli silnego antyutleniacza. Ma ona właściwości przeciwzapalne i dzięki temu od setek lat jest wykorzystywana w lecznictwie. Ogórek to warzywo z rodziny dyniowatych. Ogórki mają liczne odmiany a jedną z nich jest melon. Jest on nisko kalorycznym warzywem, zawierającym duże ilości wody. Oczyszcza organizm z toksyn oraz świetnie sprawdza się na dietach redukcyjnych polecany jest także osobom chorym na cukrzycę gdyż ma niski indeks glikemiczny.
Podsumowując pyszne ogórki w curry świetnie pasują do kanapek. Zalewa do ogórków to tradycyjna zalewa octowa z tym wyjątkiem, że zawiera dodatek przyprawy curry. Pyszne ogórki możesz także podać jako przystawkę na spotkaniach z rodziną i znajomymi lub wykorzystać jako składnik sałatek.
Alergeny w ogórkach kanapkowych z curry
Lista alergenów dla ogórków kanapkowych z curry przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na ogórki kanapkowe z curry
Wartości odżywcze ogórków kanapkowych z curry
Ogórki kanapkowe w curry to świetna alternatywa na zimę. Warzywa poza sezonem zawierają wiele substancji konserwujących i nie mają tak dużo witamin jak w sezonie. Dlatego warto je konserwować na zimę.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.