Nalewka z orzecha włoskiego na spirytusie
- Orzechy włoskie (300 g)
- Spirytus (750 ml)
- Cukier (200 g)
Przepis na nalewkę z orzecha włoskiego na spirytusie krok po kroku
Zielone orzechy włoskie umyj i osusz. Za pomocą bardzo ostrego noża pokrój je na ćwiartki.
Ułóż orzechy na dnie gąsiora i zalej alkoholem.
Odstaw całość na 4 tygodnie.
Po tym czasie zlej alkohol do osobnego słoja, a do orzechów dolej 1 szklankę wody i wsyp cukier. Odstaw na 3 tygodnie.
Po upływie tego czasu syrop orzechowy zmieszaj z alkoholem.
Więcej informacji na temat nalewki z orzecha włoskiego na spirytusie
Nalewka z orzecha włoskiego na spirytusie to świetna opcja dla wszystkich miłośników domowych alkoholi Całość jest smaczna i bardzo aromatyczna, idealna na jesień. Zarówno tradycyjne zastosowanie, jak i niektóre badania naukowe wykazują, że wyciągi wodno-alkoholowe z tego gatunku mogą mieć korzystny wpływ na zdrowie.
Przepis na nalewkę z orzecha włoskiego na spirytusie to tradycyjna broń na pasożyty i nieżyt żołądka. To domowa broń na wszelkie zatrucia. Orzech włoski stanowi popularną i smaczną przekąskę. Jest też często wykorzystywany podczas przygotowywania deserów, np. w postaci lodów i ciast. Ponadto jego właściwości już od dawna są wykorzystywane w medycynie i kosmetologii. Naparem z liści tego drzewa leczono niegdyś cukrzycę, krzywicę i rany po ukąszeniach różnych owadów. Ekstrakt z młodych orzechów wykazuje właściwości w wielu obszarach, jednak przede wszystkim stosuje się go podczas dolegliwości żołądkowych. Do nalewki nadają się zielone orzechy włoskie. Możemy je zbierać od końca czerwca do końca lipca. Wszystko zależy od regionu kraju oraz temperatur w danym roku. Owoce orzecha muszą być zielone i oczywiście na tyle miękkie, aby można je było przekroić nożem. Ich wielkość oscyluje w okolicy 3 – 5 cm. Według medycyny ludowej najlepsze na nalewkę są orzechy zrywane 2 tygodnie po nocy kupały, czyli w okolicy 5 lipca.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić nalewkę z orzecha włoskiego na spirytusie, by była mocna, ale też dobra, to ten przepis na pewno przypadnie Ci do gustu. Nalewka z orzechów włoskich jest wykorzystywana w leczeniu różnego pochodzenia dolegliwości żołądkowych. Wersji tej nalewki jest kilka i prawdopodobnie każda jest ok i ma swoich zwolenników. Ta z przepisu jest prosta, ale naprawdę aromatyczna. Niedojrzałe, zielone orzechy włoskie mają silne właściwości bakteriobójcze, dlatego jeden kieliszek nalewki może nam pomóc przy zatruciu lub innych dolegliwościach układu pokarmowego. Można też przygotować nalewkę jako trunek smakowy – wtedy warto dodać szklankę cukru więcej i korzenne przyprawy.
Alergeny w nalewce z orzecha włoskiego na spirytusie
Lista alergenów dla nalewki z orzecha włoskiego na spirytusie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Orzechy włoskie
Wartości odżywcze nalewki z orzecha włoskiego na spirytusie
Ta opcja ze względu na dużą zawartość alkoholu nie powinna gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(63g)
Węglowodany
(63g)
Tłuszcze
(63g)
Witaminy
(63g)
Składniki mineralne
(63g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.