Nalewka z granatu
- Granat (440 g)
- Wódka (1000 ml)
- Cukier trzcinowy (45 g)
- Sok cytrynowy (20 ml)
Przepis na nalewkę z granatu krok po kroku
Granaty obierz i wyjmij nasiona, pozbądź się wszelkich białych błon.
Nasiona przesyp do dużego słoja i zalej dokładnie alkoholem.
Zakręć słój i odstaw na ok. 4 tygodnie.
Po tym czasie alkohol zlej do osobnej butelki, a owoce zasyp cukrem i dodaj do nich sok z cytryny.
Zostaw na ok. tydzień, często potrząsaj owoce, po czym dokładnie odciśnij i połącz z alkoholem.
Odstaw na ok. miesiąc. Po tym czasie przefiltruj i rozlej do butelek.
Więcej informacji na temat nalewki z granatu
Nalewka z granatu to świetna opcja na pyszny i niezwykle delikatny domowy alkohol. Na pewno przypadnie do gustu miłośnikom słodkich owocowych trunków.
Przepis na nalewkę z granatu to doskonały pomysł na trunek, który będzie ciekawy i inny niż wszystkie. Najlepsza nalewka to ta, która jest przygotowana samodzielnie. Domowa nalewka, nieważne, czy przygotowana na spirytusie, czy wódce, zachwyca delikatnością. Ta najprostsza nalewka będzie idealnym dopełnieniem każdego przyjęcia czy uroczystości, gdyż jest niezwykle aromatyczna i wyśmienita. Jej smak zachwyci każdego. Z tej receptury powstaje nalewka idealna, o bardzo bogatym smaku. Ze względu na dużą ilość cukru nie jest cierpka. To idealna opcja dla wszystkich tych, którzy lubią napoje z charakterem. Duży dodatek owoców wpływa na polepszenie smaku tego alkoholu. To idealny trunek dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z domowymi alkoholami, gdyż zawsze się udaje.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić nalewkę z granatu, by była smaczna, a przy okazji dobra nawet dla początkujących, to ten prosty przepis będzie doskonałym wyborem. Ten likier można wykorzystać również do wielu różnych deserów. Idealnie sprawdzi się jako składnik pysznych kremów, dodatek do syropów kawowych, a także można zastosować go do namaczania biszkoptów. Idealnie komponuje się z różnymi tortami, nadając im wspaniałego smaku i sprawiając, że całość nie jest zbyt słodka czy mdła. Nalewka ma idealne proporcje, dlatego zawsze się udaje i ma idealny smak. Jeśli zastanawiasz się, ile cukru do nalewki należy dodać, by nie była ona przesadnie słodka i mdląca, to ten przepis będzie dla ciebie idealną inspiracją, gdyż powstaje z niego nalewka o bardzo zrównoważonym smaku. Cukru nie dodaje się zbyt wiele, by nie zakłócić słodkości owoców. Ma piękny czerwony kolor, który przyciąga wzrok. Prezentuje się pięknie w kieliszku i w butelce. Będzie doskonałym wyborem zwłaszcza latem, czy na początku jesieni, ze względu na dużą dostępność owoców granatu w każdym większym sklepie, a także ich dobrą cenę.
Alergeny w nalewce z granatu
Lista alergenów dla nalewki z granatu przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na nalewkę z granatu
Wartości odżywcze nalewki z granatu
Alkohol nie powinien gościć zbyt często w diecie.
Energia i białka
(75g)
Węglowodany
(75g)
Tłuszcze
(75g)
Witaminy
(75g)
Składniki mineralne
(75g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.