Nalewka z czosnku
- Czosnek - 1 główka (45 g)
- Spirytus (500 ml)
Przepis na nalewkę z czosnku krok po kroku
Czosnek obierz, jeśli używasz młodego, możesz zostawić ząbki w łupinkach.
Czosnek przełóż do słoika i zalej spirytusem.
Nalewkę odstaw na 10 dni w ciemne miejsce.
Po 10 dniach przelej nalewkę przez gazę. Ząbki czosnku wyrzuć.
Nalewkę pozostaw jeszcze na 4 dni w ciemne miejsce.
Więcej informacji na temat nalewki z czosnku
Nalewka z czosnku - nalewka tybetańska, tybetański eliksir młodości to nalewka przygotowywana ze świeżych ząbków czosnku.
Nalewka z czosnku to nalewka wykonana na spirytusie lub na wódce. Posiada ona charakterystyczny smak, jest ostra i wyrazista. Posiada ona także właściwości zdrowotne. Wykazuje ona właściwości przeciwwirusowe oraz przeciwbakteryjne, wspomaga organizm w walce z infekcją, ma właściwości przeciwpasożytnicze. Nalewka wykazuje także działanie przeciwzakrzepowe, czym może zmniejszyć ryzyko wystąpienia zawału serca oraz udaru mózgu, pomaga poprawić elastyczność naczyń krwionośnych i zmniejsza ilość blaszek miażdżycowych. Pomaga ona także w zmniejszeniu ciśnienia krwi, obniżeniu poziomu cholesterolu we krwi, poprawia trawienie, niweluje wzdęcia, a także wykazuje właściwości zmiatania wolnych rodników. Z tego powodu nalewka nazywana jest eliksirem młodości. Dzięki właściwościom przeciwutleniającym opóźnia procesy starzenia się. Nalewka pomaga oczyścić organizm, poprawia procesy przemiany materii, a także jest pomocna w leczeniu zawrotów głowy i migreny. Nalewka lecznicza z czosnku jest dobrym, domowym środkiem leczniczym. Jednak pamiętaj aby spożywać ją z umiarem. Ponieważ nalewka jest silnie skoncentrowana, powinna być wprowadzana stopniowo i spożywana ściśle ze sposobem jej dawkowania. Pierwszego dnia należy spożyć jedną kroplę rano, dwie krople w południe oraz trzy krople wieczorem. Drugiego dnia należy spożyć cztery krople rano oraz dwie w popołudniu i trzy wieczorem. Trzeciego dnia zwiększa się ilość nalewki na 7-8-9 i tak stopniowo aż do 11-go dnia kiedy należy spożyć po 25 kropli trzy razy dziennie. Przepis na nalewkę z czosnku jest łatwy w przygotowaniu i jej przygotowanie nie sprawi nikomu problemu. A jak zrobić nalewkę czosnkową dowiesz się z dokładnego przepisu, gdzie każdy etap przygotowania jest szczegółowo wyjaśniony.
Nalewka z czosnku to dobry, domowy środek leczniczy. Jednak należy pamiętać, że domowe środki leczenia nie zastępują porady lekarza.
Alergeny w nalewce z czosnku
Lista alergenów dla nalewki z czosnku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na nalewkę z czosnku
Wartości odżywcze nalewki z czosnku
Nalewka z czosnku spożywana w małych ilościach to dobry środek wspomagający odporność.
Energia i białka
(50g)
Węglowodany
(50g)
Tłuszcze
(50g)
Witaminy
(50g)
Składniki mineralne
(50g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.