Kulki rafaello
- Wiórki kokosowe (190 g)
- Mleko skondensowane (zagęszczone) (400 g)
Przepis na kulki rafaello krok po kroku
W rondelku umieść wiórki, całą puszkę mleka skondensowanego, a także ekstrakt waniliowy.
Gotuj przez chwilę, ciągle mieszając, aż kokos wchłonie mleko.
Następnie mieszankę przełóż do miski i przestudź ją trochę.
Używając mokrych rąk, uformuj z masy kulki.
Kulki odstaw do lodówki na 1 godzinę.
-
Kokosanki
-
Ciasto kokosowe
-
Ciasteczka kokosowe
-
Ciastka kokosowe
-
Kokosanki z białek
-
Kuleczki kokosowe
-
Kokosanki czekoladowe
-
Muffinki kokosowe
-
Kokosanki fit
-
Kokosanki w czekoladzie
-
Rafaello bez pieczenia
-
Keto kokosanki
-
Kokosanki thermomix
-
Deser rafaello
-
Kokosanki z mąki kokosowej
-
Kokosanki bezglutenowe
-
Kokosanki bez cukru
-
Kokosanki
Więcej informacji na temat kulek rafaello
Kulki rafaello to świetna opcja na pyszny, szybki i smaczny deser. Jego przygotowanie zabiera tylko kilka chwil, a głównym składnikiem są wiórki kokosowe. Całość doskonale sprawdzi się na co dzień. To deser słodki, ale również nieco zdrowszy niż jego sklepowy odpowiednik. Dostarczają one również sporo błonnika pokarmowego.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić kulki rafaello, które będą naprawdę smaczne, a przy okazji bardzo łatwe, ten prosty przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Jego odtworzenie w domowej kuchni zajmie nie więcej niż 15 minut. Najważniejszym elementem tego dania są wiórki kokosowe. Ich zakup nie powinien stanowić żadnego problemu. Całość nie wymaga długiej obróbki termicznej, jedynie sporo chłodzenia. Nie należy ich jednak mrozić, gdyż negatywnie wpływa to na ich konsystencję. Pralinki przygotowane w taki sposób na pewno przypadną do gustu miłośnikom kokosowego smaku.
Choć bez problemu można zakupić je w każdym sklepie, to jednak te domowe nie mają sobie równych. Są wystarczająco słodkie, a przy tym nie dodaje się do nich żadnych konserwantów. Nie zawierają też kwasów tłuszczowych w formie trans, które negatywnie wpływają na działanie układu krwionośnego. Gdy przygotowuje się je samodzielnie we własnym domu, można też odpowiednio dozować ilość cukru. Cukier można też zastąpić słodzikiem, dzięki czemu będą miały mniejszy indeks glikemiczny. Te słodycze świetnie sprawdzą się również jako słodki podarunek, gdyż przepięknie się prezentują. To pyszne, ale również niezwykle eleganckie opcje dla wszystkich miłośników słodyczy.
W większości przepisów korzysta się ze zwykłego mleka, jednak lepiej obniżyć dodatek cukru i zastąpić je mlekiem skondensowanym, które nie tylko ma lepszy smak i aromat, ale również konsystencję, dzięki czemu całość jest łatwiejsza w przygotowaniu. Dzięki temu kulki są też szybkie. To doskonały pomysł na pyszny deser, nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Ten przepis na kulki rafaello pozwala je stworzyć w naprawdę łatwy sposób, w dodatku tylko z trzech produktów.
Alergeny w kulkach rafaello
Lista alergenów dla kulek rafaello przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- mleko skondensowane (zagęszczone)
Wartości odżywcze kulek rafaello
To słodycze, które, choć zdrowsze niż sklepowe, wciąż nie powinny zbyt często gościć w diecie, ze względu na małą odżywczość.
Energia i białka
(98g)
Węglowodany
(98g)
Tłuszcze
(98g)
Witaminy
(98g)
Składniki mineralne
(98g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.