Krem do tortu śmietankowy
- Śmietanka kremowa 36% - schłodzona (250 ml)
- Mascarpone (150 g)
- Cukier puder - 4 płaskie łyżki stołowe (40 g)
Przepis na krem do tortu śmietankowy krok po kroku
W misce umieść schłodzoną śmietankę, mascarpone oraz cukier puder.
Składniki wymieszaj przy pomocy najszybszych obrotów mikser, aż krem stanie się gęsty.
Gotowy krem wykorzystaj do przygotowania tortu bezpośrednio po jego przygotowaniu.
-
Krem do tortu
-
Tort dla dziesięciolatki
-
Tort minecraftowy
-
Krem czekoladowy do tortu
-
Masa do tortu
-
Krem do tortu z mascarpone
-
Tort śmietankowy
-
Krem z białej czekolady
-
Karmel
-
Tort malinowy
-
Bita śmietana z mascarpone
-
Ciasto czekoladowe z kremem
-
Masa marcepanowa
-
Krem kokosowy
-
Krem patissiere
-
Krem truskawkowy do tortu
-
Tort szwardzwaldzki
-
Tort czekoladowy z malinami
-
Krem do tortu
Więcej informacji na temat kremu do tortu śmietankowego
Krem do tortu śmietankowy to bardzo dobry pomysł na domowy krem do tortu i ciast biszkoptowych. Pyszny krem śmietankowy jest doskonałym dodatkiem do kruchych babeczek oraz ciast bez pieczenia. Krem jest jednym z najłatwiejszych dodatków do deserów. Sprawdzony przepis na śmietankowy krem do tortu jest prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do zrobienia kremu potrzebne będą następujące produkty spożywcze: śmietanka kremowa 36%, mascarpone oraz cukier puder. Produkty te dostępne są w większości sklepów spożywczych.
Jak zrobić śmietankowy krem do tortu? W misce umieść schłodzoną śmietankę, mascarpone oraz cukier puder. Składniki wymieszaj przy pomocy najszybszych obrotów mikser, aż krem stanie się gęsty. Gotowy krem wykorzystaj do przygotowania tortu bezpośrednio po jego przygotowaniu.
Śmietana kremówka to produkt pochodzenia zwierzęcego. Śmietana jest tłuszczem mlecznym, który świetnie nadaje się do przygotowywania z jego pomocą deserów i dań wytrawnych. Bita śmietana najczęściej jest bazą do przygotowania tortów urodzinowych i ciast. Śmietana jest bardzo kaloryczna i zawiera dużą ilość tłuszczu nasyconego. Tłuszcz mleczny jest natomiast rodzajem tłuszczu w zemulgowanej formie, która ma możliwość wchłaniania się bez konieczności trawienia.
Serek mascarpone to włoskiego pochodzenia ser o wysokiej zawartości tłuszczu - 40% produktu to tłuszcz, dzięki temu jest bardzo kremowy i ma wszechstronne zastosowanie. Można go używać do słodkich wypieków jako bazę kremu lub przygotowywać z jego pomocą słone dania jak spaghetti czy zapiekanki.
Podsumowując najlepszy śmietankowy krem do tortu świetnie sprawdzi się jako krem do przygotowania ciasta. Krem można wykorzystać do otynkowania ciasta. Warto pamiętać, że im wyższa zawartość tłuszczu w śmietance tym krem będzie bardziej stabilny. Do przygotowania kremu warto wykorzystać dobrze schłodzone produkty, ponieważ łatwiej się ubiją. Ciasto przygotowane z kremem i owocami świetnie sprawdzi się na wielu uroczystościach rodzinnych.
Alergeny w kremie do tortu śmietankowym
Lista alergenów dla kremu do tortu śmietankowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 36%
- mascarpone
Wartości odżywcze kremu do tortu śmietankowego
Krem do tortu śmietankowy to doskonała propozycja na pyszny dodatek do ciast. Krem świetnie sprawdzi się do otynkowania ciasta.
Energia i białka
(440g)
Węglowodany
(440g)
Tłuszcze
(440g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.